Wade vállain nyugszik a Heat diadala

ZSIVERA GÁBOR (KEZDŐ5.HU)ZSIVERA GÁBOR (KEZDŐ5.HU)
Vágólapra másolva!
2012.03.11. 09:39
null
Dwyane Wade és LeBron James gondoskodott róla, hogy izguljon és szórakozzon a Miami közönsége <br />(Fotó: Reuters)
Címkék
Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában (NBA) kilenc találkozót rendeztek a legutóbbi játéknapon. Egy igazán változatosra sikerült meccssorozat végén be tudunk számolni emlékezetes és nagyon kellemetlen eseményekről is, mivel a hősies tettek és a nagy győzelmek, papírforma-borítások mellet sajnos továbbra is a sérüléseké a másik főszerep... A spanyolok legsötétebb napja jött el, hiszen Ricky Rubio és José Calderón is hosszú időre kieshet, miközben Steph Curry bokájáért egy egész világ imádkozik. Nézzük, milyen derbiket rendeztek ma, kezdve az örömtelibb eseményekkel, azaz a fantasztikus végjátékokkal!

Miami Heat–Indiana Pacers 93–91 – hosszabbítás után

Miután a Heat ebben a szezonban kétszer nagyon csúnyán helybenhagyta a Pacerst, nem sokan vártak nagy küzdelmet és izgalmas végjátékot az egyébként rangadónak számító keleti derbin, ám mégis a nap meccse kerekedett ki ebből a párosításból. Az első félidőben 22 pontot hintő Dwyane Wade brillírozása nagyon kellett, ugyanis kétszer is 14(!) pontos fórba került az Indiana a második negyedben, amit kínkeserves munkával tudott csak ledolgozni a Miami. LeBron James is beindult, de az elfogadható szintet csak épphogy megütő Chris Bosh (13 pont, 6 lepattanó) volt az egyetlen, aki érdemben hozzá tudott tenni a két ász villogásához.

PLUSZ-MÍNUSZ

A nap hőse: Dwyane Wade fantasztikus győztes kosarat szerzett egálnál hosszabbításban a Pacers ellen és nem mellesleg berámolt 28 pontot a nap legjobb mérkőzésén.

A nap lúzere: Steph Curry kapja ma ezt a címet, a Golden State nagyon szerencsétlen kisembere újra megsérült, ráadásul a problémás bokája ment ki, vélhetően ezzel újra több meccsre esett ki, jó kérdés, hogy meddig lehet még erőltetni az ő esetében ezt a vajúdást.

A 19 pontos Granger és a 15 pontos, 10 lepattanós dupla duplát szállító West a hajrában igyekeztek minden lehetőséget kihasználni arra, hogy a rendes játékidőben nyerje meg a derbit a vendég alakulat, de jött James és villámgyorsan öt pontot szerzett egy zsákolással, majd egy triplával, aminek segítségével 10 másodperccel a negyedik negyed vége előtt egyenlíteni tudott a Spoelstra-legénység.

A maradék időben Collison elhagyta a labdát, amiből egy kis kavarodás után feldobás lett, az idő pedig lepörgött, így jöhetett a hosszabbítás! A túlórában percekig nem talált a gyűrűbe a Heat, s addig Grangerék 4 egységnyivel elhúztak, de megint jött a hazai feltámadás, melynek végén James odaadta Wade kezébe a labdát, a robbanékony hátvéd pedig egy szép egy-egy után borzasztó nehéz helyzetből értékesített egy tempót, amire már nem lehetett válasza 0,1 másodperccel a lefújás előtt a vendégeknek.

A Heat legjobb dobói: Wade 28, L. James 27, Bosh 13
A Pacers legjobb dobói: Granger 19, Da. West 15, Collison 14

Phoenix Suns–Memphis Grizzlies 98–91

Megszakadt a Memphis jó sorozata, pedig a Grizzlies még a harmadik negyedben is volt, hogy látszólag simán vezetett az arizonaiak otthonában. A 11 pontos, 15 gólpasszos Steve Nash megint fenomenálisan irányított, a 19 pontot termelő Dudley és társai pedig becsülettel termeltek, így a továbbra is Zach Randolph nélkül küzdő vendégeknek extrák kellettek volna a végjátékbeli fordításhoz, de azok nem jöttek, a 6 találkozót számláló győzelmi széria megszakadt, de a Suns tovább zárkózik a rájátszásért folytatott harcban.

A Suns legjobb dobói: Dudley 19, Gortat 15, Gr. Hill 14
A Grizzlies legjobb dobói: M. Gasol 21, Gay 19, Speights 10

New Jersey Nets–Houston Rockets 106–112

Deron Williams kisebb sérülése miatt kihagyni kényszerült ezt a találkozót, de ez a vártnál kisebb érvágást jelentett csak erre az estére a New Jerseynek, hiszen Jordan Farmar nagyon jó játékkal (18 pont, 4 gólpassz) kezdett a helyén, a semmiből (D-League) érkező Gerald Green pedig 26 pontot szállított a padról beállva.

Ez viszont még MarShon Brooks 23-as performanszával együtt sem volt elég a hazaiaknak, hiszen a Kyle Lowry távollétében kezdővé avanzsáló Goran Dragic (23 pont, 8 gólpassz) és a kispadról remek játékkal beszálló Lee, Budinger páros (összesen 32 pont) extrájával – ha szorosan is – nyert a Rockets. A meccs eredményénél viszont többet fognak beszélni Green fantasztikus alley-oop zsákolásáról, ami felveszi a versenyt Blake Griffin eddigi fantasztikus mutatványaival is.

A Nets legjobb dobói: G. Green 26, M. Brooks 23, Farmar 18
A Rockets legjobb dobói: Dragic 23, C. Lee 17, Parsons 16

Minnesota Timberwolves–New Orleans Hornets 89–95

Borzasztóan rossz hírrel kezdődött a nap Minnesotában, hiszen Ricky Rubio egészen biztosan kidőlt az egész idényre, és még az Olimpiát is ki kell hagynia. Ez nem csak a csapatszerkezetet és a Timberwolves lehetséges idei céljait írta át, de a gárda játékos-tranzakciós szándékaira is erősen hatással lehet, főleg hogy a csereirányító, JJ Barea is éppen sérült. Kevin Love viszont újra szerelést öltött egymeccses kényszerpihenő után és ki is tett magáért (31 pont, 16 lepattanó). Mellette Pekovics 21 pontos, 11 lepattanós, illetve Ridnour 14 pontos, 10 gólpasszos dupla dupláival együtt sem volt meg az átütőerő a hazaiakban, így mondhatni, hogy megérdemelten diadalmaskodott a 20-ig jutó Kaman vezette Hornets.

A Timberwolves legjobb dobói: Love 31, Pekovics 21, Ridnour 14
A Hornets legjobb dobói: Kaman 20, Jack 17, Vasquez 12

Chicago Bulls–Utah Jazz 111–97

Négy fontos játékosa hiányzott a hazaiaknak (Noah, Deng, Watson, Hamilton), de a Harris és Bell nélkül érkező Utah-nak így sem volt egy szemernyi esélye sem Chicagóban. A 26 pontos szezoncsúcsot szóró Korver 6 triplát vert be volt csapata gyűrűjébe, Rose pedig egy 24 pontos, 13 gólpasszos dupla duplával diktálta a tempót, a 27 pontos, 8 lepattanós Boozer pedig szintén átlagon felülit hozott ex klubja ellen. Ha ehhez hozzávesszük az egykoron szintúgy a Jazzben pattogtató Ronnie Brewer 11 pontját, akkor kis híján azt is mondhatnánk, hogy a három évvel ezelőtti Jazz móresre tanította az utódokat.

A Bulls legjobb dobói: Boozer 27, Korver 26, Rose 24
A Jazz legjobb dobói: Millsap 26, Al Jefferson 16, J. Howard 15

Oklahoma City Thunder–Charlotte Bobcats 122–95

Ahogy az várható volt, a nyugati első megsemmisítette a keleti sereghajtót hazai pályán. A 33 pontos karriercsúcsot elérő Harden volt a vezér, Durant követte őt 26-tal, a legutóbb nagyot betliző Westbrook is nagyon bekezdett, de végül megállt 23 egységnél. A 22-t szóró Augustin húzta Bobcats nem igazán tudta felvenni azt az óriási tempót, amit a Thunder diktált.

A Thunder legjobb dobói: Harden 33, Durant 26, Westbrook 23
A Bobcats legjobb dobói: Augustin 22, Maggette 21, Mullens 12

Washington Wizards–Portland Trail Blazers 99–110

Borzasztó bostoni veresége után most minden stimmelt a Blazersnél, hiszen Aldridge szórt egy 30-ast, Walalce 15 ponttal és hasznos játékkal töltötte be a „ragasztó" szerepét, Felton kezdőként továbbra is magas szintű játékot hoz (21 pont, 5 gólpassz), ezen felül végre Crawford is újra adott magáról életjeleket (23 pont, 5 gólpassz). A 25 pontos, 8 gólpasszt kiosztó Wall mellett nem volt másik hazai játékos, aki támadásban extrát jelentett volna, védekezésben pedig mondanunk sem kell a 110 kapott pont után, hogy mennyire nem volt egységes a fővárosi alakulat.

A Wizards legjobb dobói: Wall 25, McGee 15, Singleton 12
A Blazers legjobb dobói: Aldridge 30, Ja. Crawford 23, Felton 21

Detroit Pistons–Toronto Raptors 105–86

Ugyan visszatért Andrea Bargnani (8 ponttal, 3 lepattanóval és 3 gólpassz), de a torontóiak (és a spanyolok...) elvesztették Jose Calderont egy nagyon csúnya bokasérülés okán már az első félidőben, s ez plusz a nyitó negyedben(!) összeszedett 37–14-es hátrány lehetetlenné tette a Raptors számára a fordítást. A 20 pontos Stuckey és a 19-ig jutó Knight alaposan szétszedték a vendégek hátvédsorát, egyre távolodik az Top draftpickek megszerzésétől a Pistons.

A Pistons legjobb dobói: Stuckey 20, Knight 19, Jerebko 13
A Raptors legjobb dobói: DeRozan 15, Bayless 12, Gray 10

Golden State Warriors–Dallas Mavericks 111–87

Keserédes győzelmet aratott a Warriors a 22 pontos Nowitzki fémjelezte címvédő felett, mivel Steph Curry a változatosság kedvéért kificamított a bokáját és nagyon korán befejezte a mérkőzést. A Jason Kidd nélkül érkező Dallas nagyjából a feldobástól kezdve teljesen sansztalan volt Oaklandben, gyakorlatilag az első két centere (Haywood, Wright) és az első két irányítója (Kidd, West) hiányzott a texasiaknak, ez pedig a három este alatt harmadik összecsapását megvívó vendégeken nagyon erőteljesen látszott is. A 25-öt szóró Lee mellett a kispadról 21 egységnyivel beszálló Nate Robinson és a mindig ponterős Ellis (20 pont) hatékonysága volt a garancia a sikerre hazai oldalon.

A Warriors legjobb dobói: D. Lee 25, Robinson 21, Ellis 20
A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 22, Terry 15, Beaubois 12

NBA TOP 10

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik