Magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a Miami Heat

ZSIVERA GÁBOR (KEZDŐ5.HU)ZSIVERA GÁBOR (KEZDŐ5.HU)
2012.03.02. 09:31
LeBron James és a Miami a Portland fölé nőtt (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapjára négy, csemegével felérő ütközet jutott. Mindenhol érdekes meccseket játszottak, többnyire papírforma-végeredménnyel, de sem Orlandóban, sem pedig Portlandben nem úgy alakult az adott derbi, ahogy azt várni lehetett volna, mégis a jobb csapat örülhetett mindkét fronton. Kevin Love visszatérése sem segített a Minnesotán, a Los Angeles Clippers pedig bevette a lelkes Sacramento csarnokát. Nézzük az egyes összecsapások összefoglalóit!

Portland Trail Blazers–Miami Heat 93–107

Chris Bosh nem léphetett pályára a Blazers ellen, de ezt észre sem lehetett venni a Heat játékán, ugyanis James és Wade ketten együtt gyakorlatilag megsemmisítették a portlandi védelmet. James 38 pontos, 11 lepattanós, 6 gólpasszos, 5 szerzett labdás estét produkált, Wade pedig 33-at termelt és 10 gólpasszt osztott ki, a legjobb kifejezés, ha azt mondjuk: gyorsvonatként robogott át a két All Star a feleszmélni sem tudó hazaiakon. Próbálkozott becsülettel a vendéglátó támadásban, de hiába Aldridge 20-asa, Crawford 18 pontja és Batum 17 egysége, a találkozó a vártnál sokkal simábban alakult. A Joel Przybillával kiegészülő oregoniak nagyon elvesztették a fonalat, már csak 50 százalékos mérlegen állnak, s hazai pályájuk sem az a rettegett katlan már, mint ami volt pár héttel ezelőtt.

A Blazers legjobb dobói: Aldridge 20, Ja. Crawford 18, Batum 17

A Heat legjobb dobói: L. James 38, Wade 33, Chalmers 12

Orlando Magic–Oklahoma City Thunder 102–105

35–21-re nyerte meg a negyedik negyedet és így folytatta hét győzelmet számláló diadalsorozatát a Thunder, amely volt már 14 egységnyi hátrányban is ezen az estén. Három játékrészen keresztül úgy festett, hogy nincs semmifél átütőerő Scott Brooks fiaiban, aztán a végül 38-ig jutó Durant és a 29 pontos, 10 gólpasszos Westbrook hátukra vették csapatukat és a floridai védelem asszisztálása mellett be is vitték az a célba. A 33 pontos Dwight Howard nagyon élt, de a végére besültek a triplák (25-ből 9), mentális tartásból megint nem vizsgázott jól Stan Van Gundy legénysége.

A Magic legjobb dobói: D. Howard 33, J. Richardson 16, R. Anderson, Nelson 15-15

A Thunder legjobb dobói: Durant 38, Westbrook 29, Harden 12

PLUSZ-MÍNUSZ
A nap hőse: A Wade, James duó kapja ezt a címet, hiszen ellentmondást nem tűrően kosárlabdázva vezették győzelemre a Heatet, gyakorlatilag ketten, mindenféle érdemi segítség nélkül. 71 pontot, 13 lepattanót, 16 gólpasszt, 8 szerzett labdát és 2 blokkot jelentettek ők a floridai sztárcsapatnak.
A nap lúzere: A Portland Trail Blazers, amely teljesen elvesztette a talajt a lába alól. Nate McMillan már mindenféle felállással próbálkozott, de semmi sem jön be, egyre szétesettebb az oregoni gárda. Ma két ember verte meg őket, hazai pályán.

Sacramento Kings–Los Angeles Clippers 100–108

Úgy fest, hogy egy újabb használható emberrel bővült a Clippers rotációja, mivel a D-ligából szerződtetett Bobby Simmons, (aki egyébként szép éveket töltött már el a kisebbik Los Angeles-i csapat szolgálatában, még a legtöbbet fejlődő játékos címet is elnyerte az előző évtized közepén) 13 ponttal szállt be a kispadról, 4-ből 3 bedobott triplával. A vendégek egy félidőn keresztül hagyták ficánkolni a sacramentóiakat, aztán a harmadik negyedben lerendezték őket. A 22 pontos, 9 gólpasszt kiosztó Paul mellett ki kell emelni a 18 egységig jutó Mo Williams remek játékát is, 4 hármast vert be a találkozó legkritikusabb szakaszában az egykori clevelandi hátvéd. Érdekes módon a palánk alatti csatát megnyerte a Kings (40–33 lett a lepattanóharc eredménye), sem Jordan, sem Griffin nem hozta a tőle elvárhatót, Cousins pedig 23 pontos, 10 lepattanós dupla duplát szállított, de ez sem ért győzelmet a vendéglátóknak.

A Kings legjobb dobói: Cousins 23, T. Evans, M. Thornton 18-18

A Clippers legjobb dobói: Paul 22, Mo Williams 18, Foye 16

Phoenix Suns–Minnesota Timberwolves 104–95

A tegnapi kényszerpihenő után visszatért Kevin Love, viszont JJ Barea sérülése nem jött rendbe, így nem tudott teljes csapattal kiállni a Timberwolves a Phoenix otthonában. Sokáig szépen tartotta magát a 23 pontos, 10 lepattanós Love húzta vendég alakulat, de az idei legjobb mérkőzését játszó Grant Hill (20 pont, ebből 15 a nagyszünet után), illetve a gólpasszidénycsúcsát beállító (17) Steve Nash rutinjával és lendületével a hajrában már nem tudott mit kezdeni a Minnesota és újabb vereséget könyvelhetett el. A Suns egyre kiegyensúlyozottabb csapatteljesítményre képes, ezen a találkozón is 6 hazai játékos ért el két számjegyű dobóteljesítményt.

9. Portland 36 18 18 50.0 3–3 13–13 4–6 V2
10. Minnesota 37 18 19 48.6 1–3 13–10 5–5 V2
11. Utah 34 16 18 47.1 3–4 11–15 3–7 Ny1
12. Golden State 32 14 18 43.8 4–4 8–12 6–4 Ny1
13. Phoenix 35 15 20 42.9 3–4 8–14 4–6 Ny1
14. Sacramento 35 12 23 34.3 2–3 8–14 3–7 V1
15. New Orleans 35 8 27 22.9 0–7 3–19 4–6 V2
A csapatnév után a meccsszám, a győzelmek és a vereségek száma, a százalékos mutató, a divízión, illetve a konferencián belüli mérleg, a legutóbbi tíz mérkőzés mérlege, illetve a győzelmi (Ny)/vereségsorozat (V) hossza szerepel.