Sem ír, sem francia csapat nem maradt talpon a kupában

Velkovics VilmosVelkovics Vilmos
2007.04.01. 23:28
Három angol és egy walesi klub jutott be a Heineken Cup elődöntőjébe. A meccseket száz országban közvetítették. Európán kívül Új-Zélandon és Ausztráliában is sugározták, sőt a Közel-Kleten és Afrikában is lehetett nézni az összecsapásokat.
A Tigrisek ötödször jutottak a Heineken Kupa elődöntőjébe, miután egy lélegzetelállítóan izgalmas mérkőzést játszottak a párizsi csapattal.A franciák hiába készültek két hónapja erre a meccsre: a végeredmény 21-20 lett. A csapat kapitánya, akit lecseréltek nézni sem bírta az utolsó percek izgalmait. Annyit mondott, hogy éveket öregedett a meccs alatt és hogy a csapat küzdeni tudásból dicséretes ötöst kapott. A Leicester edzője a meccset „thrillernek” nevezte és kijelentette, hogy a közönség kiabálta be őket az elődöntőbe, ahol a Llanellivel játszanak majd. A Heineken Kupa történetének talán legnagyobb sokkját a Northampton produkálta. A Szentek kiejtették a végső győzelemre is esélyesnek tartott Biarritz-ot! A franciákat nyomasztotta az esélyesség terhe. Elég annyi, hogy a 6-7 arányú, idegenben aratott győzelem még a Northampton edzőjét is meglepte! Szerinte száz az egyhez volt az esélyük – de ilyen a sport. A taktikájuk az volt, hogy „piszkálják" a franciákat, ne hagyják őket játszani és kihasználni egy lehetőséget. Ez be is jött. A győzelem hatalmas fegyvertény, hiszen a Szentek például kiesésre állnak az angol Premiershipből! A walesi Llanelli pedig kiejtette a címvédő Munster együttesét! A 24-15 arányú győzelemmel a walesiek feledtették a korábbi évek csalódásait. Az írek a kezdőrúgástól fogva védekezésre kényszerültek. A Munster csapatkapitánya Ronan O'Gara néhányat villant, ám ez kevés volt a győzelemhez. A Llanelli edzője Phil Davies történelmi győzelmet emlegetett.A London WASPS nem hagyott kétséget afelől, hogy ki volt a jobb ezen a napon: a Darazsak fensőbbséges játékkal győzték le a Leinstert. A félidő még szoros volt (13-10), ám a második játékrészben kiütközött, hogy az írek nélkülözik a legnagyobb sztárjukat, a center Brian O'Driscolt. A háromnegyed-sorukban így nem volt átütő erő. A londoniak győzelmét csak tíz percig fenyegette veszély: amikor a veterán nyolcast, Lawrence Dallagliot megbüntették. A meccs legszebb célját Reddan szerezte, aki 75 métert futott a labdával az ír szurkolók nagy szomorúságára.