Ifjúsági téli olimpia: a short trackes Major Dominik bronzérmes

UP-info  utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2024.01.22. 11:51
A rövid pályás gyorskorcsolyázó Major Dominik megszerezte az első magyar érmet a gangwoni ifjúsági téli olimpián.

Megszületett az első magyar érem a dél-koreai Gangwonban zajló ifjúsági téli olimpiai játékokon.

A rövid pályás gyorskorcsolyázók 500 méteres versenyében Major Dominik remek teljesítménnyel a döntőbe jutott, melyben amerikai és kínai vetélytársa mögött a harmadik helyen ért célba, így

bronzérmet érdemelt ki.

„Bíztam benne, hogy a szerencse ma mellém áll, úgy jöttem le a bemelegítésre, hogy ma érmet kell nyernünk. Jól mozogtam és meg is lett az eredménye – mondta Major a MOB-portálnak. – Nem volt sima utam a döntőig, a negyeddöntőben elestem, és vagy ketten átmentek rajtam, de túléltem. Kicsit fáj a karom, de a doki majd este megnézni. Az elődöntő is kemény csatát hozott, nem tudtam a legjobbamat nyújtani, de bejutottam az A-döntőbe. Ott megelőztem a kínai srácot, ő visszaelőzött, mentünk, ahogy bírtunk, és az utolsó fél körben ketten estek előttem.

Hátravan még a váltó: bízom a csapatban, szerintem elég erősek vagyunk, bízom benne, hogy ez elég lesz egy éremre!”

Major Dominik a bronzéremmel Fotó: Szalmás Péter/MOB-Média

A rövid pályás gyorskorcsolyázóink 500 m-es szereplését illetően dicséretet érdemel továbbá az elödöntőjét megnyerő, a döntőben ötödik helyen végző Szigeti Dóra és az összességében nyolcadikként záró Végi Diána Laura teljesítménye is.

A hétfői versenynapon az alpesisízőnk, Schneider Milán az óriás-műlesiklás után a 15. helyen állt, majd szlalomban  kicsúszott, ezzel együtt sikerült teljesítenie a pályát, és a 28. helyen végzett.

Gyorskorcsolyázóink közül 500 méteren Vancsó Rebeka a 19., Sándor Lilla Enéh a 29. helyen zárt. A 3x3-as leány jégkorong-válogatott újabb fölényes sikert aratott: 22–1-re győzte le az ausztrálokat.

IV. IFJÚSÁGI TÉLI OLIMPIAI JÁTÉKOK, GANGWON

3. versenynap

Alpesi sí. Alpesi kombináció. Fiúk:
1. Zak Carrick-Smith (Nagy-Britannia) 1:49.46, 2. Alexander Ax Swartz (Svédország) 1:49.59, 3. Liam Liljenborg (Svédország) 1:50.30, …28. Schneider Milán (Magyarország) 1:58.01

Gyorskorcsolya. 500 m. Lányok: 1. Angel Daleman (Hollandia) 39.28, 2. Huidan Yung (Korea) 39.64, 3. Waka Szaszabucsi (Japán) 39.65, …19. Vancsó Rebeka (Magyarország) 42.66, …29. Sándor Lilla (Magyarország) 44.29

Rövid pályás gyorskorcsolya. 500 m. Fiúk: 1. Sean Boxiong Shuai (Egyesült Államok) 41.498, 2 Xinzhe Zhang (Kína) 41.755, 3. Major Dominik (Magyarország) 41.969, …34. Keszthelyi Dávid (Magyarország)

Lányok: 1. Anna Falkowska (Lengyelország) 44.314, 2. Minji Kang (Korea) 44.434, 3. Jaehee Chung (Korea) 45.018, …5. Szigeti Dóra (Magyarország 1:07.592, …8. Végi Diána Laura (Magyarország)

3x3 jégkorong. Lányok: Magyarország–Ausztrália 22–1 (5–0, 8–0, 9–1)

(Kiemelt képünkön: Major Dominik Fotó: Szalmás Péter/MOB-Média)