Női röpi Eb: a szerbek nyerték a genti csoport rangadóját

2023.08.21. 22:20
Négy szettben nyertek a szerbek a lengyelek ellen (Fotó: Getty Images, archív)
A világbajnok szerb válogatott 3:1-re legyőzte a lengyel csapatot a női röplabda Európa-bajnokság magyar érdekeltségű genti csoportjának rangadóján. Az ukrán válogatott 3:0-ra legyőzte a társházigazda belga csapatot.

A hétfői mérkőzés első szettjében a lengyelek, a másodikban a szerbek domináltak, majd a találkozó legszorosabb játékrészét is utóbbiak nyerték. Az ezt követő negyedik felvonásban már végig a vb-címvédő dominált, és 112 perc alatt győztek. A mérkőzés legjobbja a szerb világsztár Tijana Boskovics volt 30 ponttal.

A mintegy négyezer néző előtt lejátszott belga–ukrán találkozó első szettjét simán, a másodikat nagy csatában nyerték meg az Európa-liga-győztes ukránok, akik már ezzel óriási lépést tettek a továbbjutás felé.

A hazaiak a harmadik etapban ugyan mindent megtettek a szépítésért, de ez is kevésnek bizonyult, így 3:0-ra alulmaradtak, és bravúrra van szükségük ahhoz, hogy a negyedik helynél előrébb végezzenek a csoportban.

A magyar válogatott az ukránok sikerével nagyon nehéz helyzetbe került, ugyanis a továbbjutási remények életben tartásához a szlovénok mellett a veretlen, világbajnok szerbeket is le kellene győzniük a hátralévő mérkőzéseiken.

A hatcsapatos csoportokból a legjobb négy jut nyolcaddöntőbe a jövő vasárnapig tartó, belga, olasz, német és észt közös rendezésű viadalon.

RÖPLABDA
NŐI EURÓPA-BAJNOKSÁG, CSOPORTKÖR

A-csoport, Gent
Szerbia–Lengyelország 3:1 (18, –13, 23, 18)
Ukrajna–Belgium 3:0 (18, 23, 23)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Szerbia 3 győzelem/0 vereség, 2. Lengyelország 2/1 (6 pont, 7–4) 3. Ukrajna 2/1 (6, 6–3), 4. Belgium 2/1 (6, 6–4), 5. Szlovénia 0/3 (0, 1–9, 193–255), 6. Magyarország 0/3 (0, 1–9, 183–247)