Bundesliga: nem tudtak gólt rúgni a visszatérő Gulácsi Péternek, győzött a Leipzig

SMAHULYA ÁDÁMSMAHULYA ÁDÁM
2024.02.04. 17:39
Gulácsi Péter az Union elleni mérkőzésen (Fotó: Getty Images)
Három vereség után győzött a Leipzig a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga): a kapuban Gulácsi Péterrel felálló lipcsei csapat hazai pályán 2–0-ra verte meg az Union Berlint a vasárnapi játéknapon.

EBBEN AZ IDÉNYBEN ELŐSZÖR fordult elő, hogy három magyar futballista is pályára lépett egy Bundesliga-mérkőzésen, és még örömtelibb, hogy mindhárman kezdőként kaptak lehetőséget az RB Leipzig–Union Berlin találkozón. A hazaiaknál hosszú idő után ismét megkapta a bizalmat a bajnokságban Gulácsi Péter, és a sérüléséből nemrég felépülő Willi Orbán is visszakerült a csapatba. A vendégeknél pedig Schäfer András képviselte a hazánkat, neki azonban nem sok öröme volt ebben az összecsapásban, amelyen 2–0-ra nyert a házigazda.

Az idei első három bajnokiját elvesztő lipcseiek az első győzelmüket aratták ebben a naptári évben, ráadásul kapott gól nélkül hozták le a mérkőzést. Ilyesmire egyébként legutóbb tavaly októberben volt példa. Ebben pedig természetesen fontos szerepe volt a magabiztos, a hatvanharmadik percben ziccert megakadályozó Willi Orbánnak és az első tíz percben fontos védést bemutató Gulácsi Péternek is. A harmincegy éves bekk hetven percig volt a pályán, és – amellett, hogy a védelem vezére volt – az első gólban is fontos szerepe volt: Xavi Simons szabadrúgása után ő fejelte vissza a labdát Benjamin Henrichsnek, és bár az ő lövését még blokkolták a védők, a kipattanót Lois Openda kíméletlenül a hálóba bombázta.

A második félidő elején Benjamin Sesko is betalált, sőt, nem sokkal később szerzett még egy gólt, de a játékvezető a VAR segítségével les miatt érvénytelenítette azt. Különösebben azonban így sem kellett izgulnia az RB Leipzignek, főleg azután, hogy Christopher Trimmel kiállítása után emberhátrányba kerültek a vendégek.

Az RB Leipzig ezzel maradt az ötödik helyen, de kicsit közelebb került a pénteken a Heidenheim otthonában csak döntetlent játszó Dortmundhoz. Ami viszont számunkra még fontosabb lehet: ezek után valószínűsíthető, hogy a következő találkozókon is Gulácsi védi a lipcseiek kapuját. Márpedig a nyári Európa-bajnokság előtt óriási előny lenne, ha rendszeresen játszana, még akkor is, ha Dibusz Dénes kiválóan teljesített a selejtezősorozatban. Marco Rossi számára jelentős fegyvertény lenne, ha két jó formában lévő, nemzetközi kupaporondon szereplő kapussal vághatna neki a kontinenstornának. 2–0

Az RB Leipzig szombaton az Augsburghoz látogat, majd következik a Real Madrid elleni BL-nyolcaddöntő németországi felvonása.

WOLFSBURG–HOFFENHEIM 2–2

A korábbi meccsen kétszer vezetett a Hoffenheim, mégsem tudott győzni a Wolfsburg otthonában: Lovro Majer mindkétszer egyenlített, így a két csapat mérkőzése 2–2-re végződött.

A Wolfsburg egymás után a negyedik döntetlenjét játszotta, míg a Hoffenheim hiába vezetett kétszer is, immár hat forduló óta nyeretlen.

NÉMET BUNDESLIGA
20. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
RB Leipzig–Union Berlin 2–0 (Openda 11., Sesko 48.)
Kiállítva: Trimmel (73., Union Berlin)
Wolfsburg–Hoffenheim 2–2 (Majer 58., 70. – a másodikat 11-esből, ill. Beier 6., Prömel 66.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Bayern München–Mönchengladbach 3–1 (Pavlovic 45., Kane 70., De Ligt 86., ill. Elvedi 35.)
Darmstadt–Bayer Leverkusen 0–2 (Tella 33., 52.)
Freiburg–VfB Stuttgart 1–3 (Kübler 45+11., ill. Undav 3., Führich 7., Mittelstädt 74.)
Kiállítva: Röhl (Freiburg, 18.)
Mainz–Werder Bremen 0–1 (Ducksch 2.)
Bochum–Augsburg 1–1 (Broschinski 33., ill. Demirovic 90+1. – 11-esből)
1. FC Köln–Eintracht Frankfurt 2–0 (Alidou 68., Thielmann 80.)
Kiállítva: N. Nkounkou (Eintracht, 66.), Tuta (Eintracht, 83.)