Eurofutball: a Rosenborg nem nyugszik, lassan beindul a Sporting

2011.09.20. 01:06
A Sporting 3–2-re győzött a Rio Ave otthonában a portugál labdarúgó-bajnokság 5. fordulójának hétfői játéknapján. Norvégiában tovább kapaszkodik Rosenborg, Izlandon döntetlent hozott a szuperrangadó.

PORTUGÁLIA. Ebben a bajnoki szezonban először nyert egymás után két mérkőzést a Sporting. A lisszaboniak a 4. percben már 2–0-ra vezettek a Rio Ave ellen – a második gólt Ricky van Wolfswinkel, a fiatal holland támadó szerezte, aki sorozatban a harmadik tétmeccsen volt eredményes –, ám a hazaiak a fordulás után kiegyenlítettek, így a Sportingnak szüksége volt Oguchi Onyewu 74. percbeli találatára is. Pénteken Porto–Benfica csata következik! TABELLA, EREDMÉNYEK.PORTUGÁLIA. Ebben a bajnoki szezonban először nyert egymás után két mérkőzést a Sporting. A lisszaboniak a 4. percben már 2–0-ra vezettek a Rio Ave ellen – a második gólt Ricky van Wolfswinkel, a fiatal holland támadó szerezte, aki sorozatban a harmadik tétmeccsen volt eredményes –, ám a hazaiak a fordulás után kiegyenlítettek, így a Sportingnak szüksége volt Oguchi Onyewu 74. percbeli találatára is. Pénteken Porto–Benfica csata következik! TABELLA, EREDMÉNYEK.

NORVÉGIA. Nem csillapul a Rosenborg támadóinak lövő kedve: az idényt rosszul kezdő trondheimiek négyszer köszöntek be a Startnak, a legutóbbi három – természetesen megnyert – bajnokijuk összesített gólkülönbsége 17–1.

SVÉDORSZÁG. A két fővárosi rivális, az AIK és a Djurgarden örökrangadóját meglepetésre utóbbi csapat, a bennmaradásért küzdő Djurgarden nyerte meg 1–0-ra 24 000 néző előtt.

IZLAND. Nem bírt egymással az aranyéremre pályázó IBV és KR: az 1–1 azt jelenti, hogy mindkét csapat 40 ponttal vág neki az utolsó két fordulónak – igaz, a KR a vesztett pontok tekintetében jobban áll, hiszen eggyel kevesebb mérkőzést játszott. Mindössze két pont a lemaradása az FH-nak is.

FERÖER. Nincs jó formában az NSÍ: Gángó András csapata hazai pályán kapott ki a bennmaradásért harcoló IF-től. A magyar kapus sokáig dobogóra hajtó klubja a legutóbbi három fordulóban kilenc pontot szórt el.

LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁGOK – HÉTFŐI EREDMÉNYEK
NORVÉGIA, 23. FORDULÓ
Rosenborg–Start 4–1
Az élcsoport: 1 Molde 48 pont, 2. Tromso 42 (22), 3. Brann 39, 4 Rosenborg 36 (21)
Fram–Keflavík 1–0
Az élcsoport: 1. KR 40 pont (19 mérk., 38–18), 2. ÍBV 40 (35–21), 3. FH 38, 4. Valur 35, 5. Stjarnan 34