El: az Atalanta és a West Ham United is egy góllal nyert

2023.11.09. 23:01
Az Atalanta legyűrte a Sturm Grazot (Fotó: Getty Images)
A labdarúgó Európa-liga csoportkörének 4. fordulójában az Atalanta a Sturm Grazot, a West Ham United az Olympiakosz Pireuszt győzte le 1–0-ra, míg a Marseille kétgólos különbséggel nyert Athénban. A Real Betis 4–1-es sikert aratott az Arisz ellen, a Rangers, a Sporting és a Molde is győzött.

A-CSOPORT

Az A-csoport slágermeccsén egy gól elég volt a West Ham Unitednek az Olympiakosz ellen – a 73. percben James Ward-Prowse parádés átadásából Lucas Paquetá került nagy helyzetbe, a brazil állítás nélkül lőtt a görögök a kapujába.

A másik találkozón a Topolyai SC csúnya verést kapott Németországban: a Freiburg 5–0-ra ütötte ki a szerbiai gárdát.

B-CSOPORT

A Marseille az első félidő derekán, a 25. percben szerezte meg a vezetést jobb oldali szöglet után az AEK Athén ellen – Jonathan Clauss beadására tökéletes ütemben érkezett Chancel Mbemba, fejesét nem védhette a hazaiak kapusa.

Sokáig úgy nézett ki, hogy nem változik az állás, de a hosszabbításban a franciák lekontrázták a mindent egy lapra feltéve támadó AEK-et, ordító ziccerben Ismaila Sarr nem rontott, beállította a 2–0-s végeredményt.

C-CSOPORT

Egy pillanatra sem kellett izgulni a Real Betisnek, amely a félidőben egy góllal vezetett az Arisz ellen Borja Iglesias góljával. A fordulás után nem sokkal jött a második hazai gól is, s még az is belefér a sevillaiaknak, hogy a csereként pályára lépő Nabil Fekir tizenegyest rontson. A hajrában Marc Roca és Abde Ezzalzouli is beköszönt, Alekszandr Kokorintól pedig már csak a szépítésre futotta – 4–1-re nyert a Betis.

Remekül kezdett a Rangers a Sparta Praha ellen, Danilo és Todd Cantwell góljával már húsz perc után 2–0-ra vezetett. A csehek szépítettek a hajrában, de az egyenlítés már nem jött össze nekik.

D-CSOPORT

Nem volt könnyű dolga a D-csoport két esélyesének: az Atalanta Berat Djimsiti találatával gyűrte le hazai pályán a Sturm Grazot, míg a Sportingnak két Pedro Goncalves-tizenegyesgólra volt szüksége ahhoz, hogy 2–1-re felülmúlja a meccs nagy részében emberhátrányban játszó Rakówot.

H-CSOPORT

Tovább folytatódik a Häcken vesszőfutása – a Molde legutóbb 5–1-es verést mért Norvégiában a svéd csapatra, amely hazai pályán sem tudta megnehezíteni ellenfele dolgát. A vendégek már 24 perc után kettővel vezettek, s hiába jött fel egy gólra a Häcken a második félidőben, a meccs végén Kristian Eriksen megszerezte második gólját, végleg eldöntve a három pont sorsát.

EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
4. FORDULÓ
A-CSOPORT

Freiburg (német)–Topolyai SC (szerbiai) 5–0 (Röhl 24., Eggestein 56., Weisshaupt 69., Adamu 80., Doan 90+2.) – részletek itt!
West Ham United (angol)–Olympiakosz (görög) 1–0 (Paquetá 72.)

AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. West Ham United 4 3 1 7–4 +3 9
2. Freiburg 4 3 1 12–5 +7 9
3. Olympiakosz 4 1 1 2 6–7 –1 4
4. Topolyai SC 4 1 3 4–13 –9 1

B-CSOPORT
AEK Athén (görög)–Olympique Marseille (francia) 0–2 (Ch. Mbemba 25., I. Sarr 90+3.)
Korábban
Ajax (holland)–Brighton (angol) 0–2 (Fati 15., Adingra 53.)

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Marseille 4 2 2 10–6 +4 8
2. Brighton & Hove Albion 4 2 1 1 8–5 +3 7
3. AEK Athén 4 1 1 2 5–8 –3 4
4. Ajax 4 2 2 4–8 –4 2

C-CSOPORT
Real Betis (spanyol)–Arisz Limassol (ciprusi) 4–1 (Iglesias 34., Ruibal 64., Roca 79., Ezzalzuli 90+4., ill. Kokorin 84.)
Rangers (skót)–Sparta Praha (cseh) 2–1 (Danilo 12., Cantwell 20., ill. Haraslín 77.)

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Betis 4 3 1 7–3 +4 9
2. Rangers 4 2 1 1 4–3 +1 7
3. Sparta Praha 4 1 1 2 5–6 –1 4
4. Arisz Limassol 4 1 3 5–9 –4 3

D-CSOPORT
Atalanta (olasz)–Sturm Graz (osztrák) 1–0 (Djimsiti 50.)
Sporting CP (portugál)–Raków Czestochowa (lengyel) 2–1 (Goncalves 14., 52. – mindkettőt 11-esből, ill. Rundics 71.)

A D-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Atalanta 4 3 1 7–3 +4 10
2. Sporting 4 2 1 1 6–5 +1 7
3. Sturm Graz 4 1 1 2 4–5 –1 4
4. Raków Czestochowa 4 1 3 2–6 –4 1

H-CSOPORT
Häcken (svéd)–Molde (norvég) 1–3 (Hrstic 65., ill. Gulbrandsen 16., K. Eriksen 24., 86.)
Korábban
Qarabag (azeri)–Bayer Leverkusen (német) 0–1 (Boniface 90+4. – 11-esből)

E-CSOPORT
LASK (osztrák)–Union Saint-Gilloise 3–0 (S. Horvath 25. – 11-esből, Talovjerov 45+4., Zulj 77.)
Toulouse (francia)–Liverpool (angol) 3–2 (Dönnum 36., Dallinga 58., Magri 76., ill. Casseres 74. – öngól, Diogo Jota 89.)

AZ E-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Liverpool 4 3 1 12–5 +7 9
2. Toulouse 4 2 1 1 6–8 –2 7
3. Union Saint-Gilloise 4 1 1 2 3–7 –4 4
4. Linzer ASK 4 1 3 5–6 –1 3

F-CSOPORT
Rennes (francia)–Panathinaikosz (görög) 3–1 (Rieder 9., I. Szalah 65., Blas 70. – 11-esből, ill. Joannidisz 34. – 11-esből)
Maccabi Haifa (izraeli)–Villarreal (spanyol) 1–2 (Seck 30., ill. Álex Baena 82., A. Sörloth 86.)