El: nem bírt egymással a Sporting és az Atalanta, Bergamóban dől el a továbbjutás

T. Z.T. Z.
2024.03.06. 20:52
Sporting CP v Atalanta: Round of 16 First Leg - UEFA Europa League 2023/24
Zed Jameson/MB MediaSemmi nem dőlt el Lisszabonban az első meccs után (Fotó: Getty Images)
Döntetlenre végzett egymással a Sporting CP és az Atalanta a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőinek első, szerdai összecsapásán.

A portugál bajnokság élén álló Sporting számított a találkozó esélyesének, már csak azért is, mert az Atalanta a hétvégén épp fájó vereséget szenvedett el egyik közvetlen riválisa, a Bologna ellen az olasz bajnokságban. Ennek megfelelően a portugálok kezdtek aktívabban, és a 17. percben meg is szerezték a vezetést, Paulinho volt eredményes Trincao átadását követően.

A Sporting ezután percekig beszorult a saját térfelére, és az Atalanta vette át a játék irányítását. A bergamóiak a 25. percben egy kapufával jelezték, hogy nagyon is jelen vannak a meccsen, majd a 39. percben egy góllal is igazolták ezt: az addig is veszélyesen futballozó Gianluca Scamacca talált a lisszaboni csapat kapujába, ezzel egyenlített.

A második félidőben az edzők cserékkel próbáltak új lendületet adni csapatuknak, de sem a Liverpoollal is szóba hozott Rúben Amorim, sem a veterán Gian Piero Gasperini nem tudott váratlant húzni. Az Atalanta a balszerencséjére is panaszkodhatott, hiszen a kilencven perc alatt háromszor is eltalálta a kapufát, és javuló játékának köszönhetően jóval közelebb állt a győzelemhez – de maradt az 1–1, így a visszavágó előtt semmi nem dőlt el.