El: az Olympiakosz legyőzte a West Hamet; ikszelt az Atalanta Grazban

D. Á.D. Á.
2023.10.26. 20:47
Ward-Prowse-ék kikaptak Görögországban (Fotó: Getty Images)
A labdarúgó Európa-liga csoportkörében az Olympiakosz Pireusz 2–1-re legyőzte a West Ham United, míg az Atalanta 2–2-es döntetlent játszott idegenben a Sturm Grazcal. Az Olympique Marseille 3–1-re nyert hazai pályán az AEK Athén ellen, a Sporting CP-től csak 1–1-re futotta a lengyel Raków vendégeként.

Az Olympiakosz igencsak meglepte az első félidőben a West Ham Unitedet, ugyanis a szünet előtt kétszer is eredményes volt. Bár az angolok jobban játszottak a második félidőben – ez annak is volt köszönhető, hogy pályára léptek a sztárjátékosok – Lucas Paquetá szépítő gólja túl későn érkezett, az egyenlítésre már nem volt idejük a vendégeknek.

Nem lehetett boldog az Atalanta sem, amely Grazban veszített pontokat – bár Luis Muriel duplájával még az első félidőben fordítottak a vendégek, a hajrában egy tizenegyesnek köszönhetően egy pontot otthon tartott az osztrák csapat.

A lisszaboniak nagyrészt emberhátrányban futballoztak Viktor Gyökeres kiállítása után a Raków vendégeként. A portugálok ennek ellenére is sokáig vezettek Sebastián Coates góljával, de a 79. percben egyenlítettek a lengyelek, a vége 1–1 lett.

Magabiztos, 3–1-es sikert aratott hazai pályán a Marseille az AEK Athén ellen, a Real Betis idegenben múlta felül egy góllal az Ariszt. Gólparádét rendezett a Molde hazai pályán – a norvégok 5–1-gyel ütötték ki a Häckent.

A 21 órás mérkőzésekről IDE KATTINTVA olvashat bővebben.

EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ
A-CSOPORT

Olympiakosz Pireusz (görög)–West Ham United (angol) 2–1 (Fortunisz 33., Rodinei 45+1., ill. Lucas Paquetá 87.)
Topolyai SC (szerbiai)–Freiburg (német) 1–3 (N. Petrovics 13., ill. Grifo 49., 59., 73. – az elsőt 11-esből)

1. West Ham United 3 2 1 6–4 +2 6
2. Freiburg 3 2 1 7–5 +2 6
3. Olympiakosz Pireusz 3 1 1 1 6–6 0 4
4. Topolyai SC 3 1 2 4–8 –4 1

B-CSOPORT
Olympique Marseille (francia)–AEK Athén (görög) 3–1 ((Vitinha 27., Harit 60. – 11-esből, Veretout 69. – 11-esből, ill. Pineda 53.)
Kiállítva: C. Stankovic (57., AEK)
Brighton & Hove Albion (angol)–AFC Ajax (holland) 2–0 (Joao Pedro 42., Fati 53.)

1. Marseille 3 1 2 8–6 +2 5
2. AEK Athén 3 1 1 1 5–6 –1 4
3. Brighton & Hove Albion 3 1 1 1 6–5 +1 4
4. Ajax 3 2 1 4–6 –2 2

C-CSOPORT
Sparta Praha (cseh)–Rangers FC (skót) 0–0
Arisz Limassol (ciprusi)–Real Betis (spanyol) 0–1 (Ayoze Pérez 75.)

1. Betis 3 2 1 3–2 +1 6
2. Sparta Praha 3 1 1 1 4–4 0 4
3. Rangers 3 1 1 1 2–2 0 4
4. Arisz Limassol 3 1 2 4–5 –1 3

D-CSOPORT
Sturm Graz (osztrák)–Atalanta (olasz) 2–2 (Prass 13., Horvat 80. – 11-esből, ill. Muriel 34., 45+7. – a másodikat 11-esből)
Raków Czestochowa (lengyel)–Sporting CP (portugál) 1–1 (Piasecki 79., ill. Coates 14.)
Kiállítva: Gyökeres (8., Sporting CP)

1. Atalanta 3 2 1 6–3 +3 7
2. Sporting 3 1 1 1 4–4 0 4
3. Sturm Graz 3 1 1 1 4–4 0 4
4. Raków Czestochowa 3 1 2 1–4 –3 1

E-CSOPORT
Union Saint-Gilloise (belga)–Linzer ASK (osztrák) 2–1 (Puertas 84. – 11-esből, Burgess 90+5. ill. Usor 24.)
Liverpool (angol)–Toulouse (francia) 5–1 (Jota 9., Endo 44., D. Núnez 34., Gravenberch 65., Szalah 90+3.)

1. Liverpool FC 3 3 10–2 +8 9
2. Union Saint-Gilloise 3 1 1 1 3–4 –1 4
3. Toulouse 3 1 1 1 3–6 –3 4
4. Linzer ASK 3 3 2–6 –4 0

F-CSOPORT

Panathinaikosz (görög)–Rennes (francia) 1–2 (Jóannidisz 61. – 11-esből, ill. Gouiri 7., Kalimuendo 50.)

1. Rennes 3 2 1 5–2 +3 6
2. Panathinaikosz 3 1 1 1 3–2 +1 4
3. Villarreal 2 1 1 1–2 –1 3
4. Maccabi Haifa 2 1 1 0–3 –3 1

G-CSOPORT
Roma (olasz)–Slavia Praha (cseh) 2–0 (Bove 1., Lukaku 17.)
Sheriff Tiraspol (moldovai)–Servette (svájci) 1–1 (Ankeye 80., ill. Crivelli 41.)

1. Roma 3 3 8–1 +7 9
2. Slavia Praha 3 2 1 8–2 +6 6
3. Servette 3 1 2 1–7 –6 1
4. Sheriff 3 1 2 2–9 –7 1

H-CSOPORT
Molde (norvég)–Häcken (svéd) 5–1 (Gulbrandsen 6., Eikrem 27., 55., Breivik 30., Björnbak 90+3., ill. Sonko 21.)
Bayer Leverkusen (német)–Qarabag (azeri) 5–1 (Witrz 5., Grimaldo 29., 55., Boniface 35.,Tapsoba 58., ill. Bayramov

1. Bayer Leverkusen 3 3 11–2 +9 9
2. Qarabag 3 2 1 3–5 –2 6
3. Molde 3 1 2 6–4 +2 3
4. Häcken 3 3 1–10 –9 0