Újra megvédte a címét a Porto, amely már huszonkettőnél tart

2007.05.20. 22:59
Megvédte címét az FC Porto a portugál első osztályú labdarúgó-bajnokságban, miután az utolsó, 30. fordulóban 4-1-re legyőzte a vendég Desportivo Aves csapatát a Sárkány-stadionban.
Karnevál kezdődött a meccs után a Sárkány-stadionban
Reuters
Reuters

A vezetést Adriano szerezte meg a hazaiaknak a 27. percben, de Moreira révén még egyenlíteni tudott az Aves.

Ettől kezdve azonban csak egy csapat volt a pályán: az aranyérmet a Sporting Belenenses elleni győzelme miatt csakis győzelemmel megszerezni képes Porto Lisandro révén újra megszerezte a vezetést az 52. percben, majd hét perc múlva, Jorge Ribeiro öngóljával már 3-1 állt az eredményjelzőn.

A kegyelemdöfést a 89. percben Lisandro adta meg, aki második találatával kialakította a 4-1-es végeredményt.

A Sporting Liedson, Alecsandro, Yannick és Pereirinha góljaival verte 4-0-ra a vendég Belenensest, míg a Benfica az Academica Coimbra ellen nyert 2-0-ra Derlei és Matorras jóvoltából.

A két lisszaboni együttes közötti presztízsharcot tehát a Sporting nyerte, a bajnoki címet azonban – sorozatban másodszor, összességében 22. alkalommal – a Porto szerezte meg.

PORTUGÁL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG

30., ZÁRÓ FORDULÓ:
  • FC Porto–Desportivo Aves 4-1 (Adriano 27., Lisandro 52., Jorge Ribeiro 59. – öngól, Lisandro 89., ill. Moreira 34.)
  • Sporting–Belenenses 4-0 (Liedson 10., Alecsandro 20., Yannick 89., Pereirinha 93.)
  • Benfica–Académica 2-0 (Derlei 11., Mantorras 82.)