Ehhez kétség sem fért: könnyedén nyert a BL-ben a Veszprém!

2023.10.11. 18:35
Hugo Descat négy góllal járult hozzá a sikerhez (Fotó: Dömötör Csaba) – <a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/ferfi-kezi-bl-veszprem-porto-44-34-fotok-domotor-csaba--7321" target="_blank">A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK</a><br />
A Telekom Veszprém 44–34-re megverte odahaza az FC Portót a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 4. fordulójában.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
4.FORDULÓ
B-CSOPORT

TELEKOM VESZPRÉMFC PORTO 44–34 (22–16)
Veszprém, 5000néző.V:Eliasson, Pálsson (izlandiak).
TELEKOM VESZPRÉM:Corrales – Vajlupau3 (1),REMILI10,FABREGAS4,Ligetvári, CASADO 5, DESCAT4 (1).Csere:BIOSCA, Nagy B. (kapusok), Koszorotov3,el-Dera 4, Pesmalbek 2, Sandell 2, ELISSON 5 (1), Gasper Marguc 2 (1).Edző:Momir Ilics
FC PORTO:Rema Marques – Martínez2 (1),Magalhaes4,Silva3,SALINA3,Valdés3,Oliveira 1.Csere:Mitrevszki (kapus), LAESÖ8,Fernandes3,JIMENEZ4,Areia, Diocou1,Hurtado1,Sousa, Fernandez1.Edző:Carlos Resende
Az eredmény alakulása.
5. perc:4–1.9. p.:5–4.17. p.:12–7.25. p.:16–15.32. p.:24–16.39. p.:30–20.46. p.:36–27.55. p.:40–30.Kiállítások:0, ill. 4 perc.Hétméteresek:4/4, ill. 2/1
Momir Ilics:– Fantasztikus meccset játszottunk, sikerült 44 gólt szereznünk lelkes közönségünk előtt, amely óriási hangulatot teremtett az arénában. Sokat futottunk, jól bírtuk erővel és a kispadról érkezők is remekül szálltak játékba. A 34 kapott gól viszont sok, ezen dolgozni kell a folytatásban.
Carlos Resende:– Hiába szereztünk 34 gólt idegenben, nagyon sok a kapott találat. A rendkívül gyorsan játszó veszprémiek sokszor voltak eredményesek lerohanásból, hiába találtunk a kapuba, rengetegszer azonnal jött a válasz a hazaiaktól. Jól kézilabdázott a Veszprém, amely megérdemelten nyert ilyen arányban.

A CSOPORT MÁSIK MECCSÉN
Celje (szlovén)–Montpellier (francia) 29–31 (17–17)

Két hét után lépett újra pályára a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében a Telekom Veszprém. A magyar aranyérmes legutóbb bántóan simán maradt alul a dán GOG otthonában, így fűthette a bizonyítási vágy a portugál Porto elleni szerda esti hazai meccsen.

A bakonyiak nagy elánnal és kedvvel vetették bele magukat a küzdelembe, öt és fél perc elteltével 5–1-re elhúztak, a vendégek azonban röpke három perc alatt visszakapaszkodtak és nem engedték el két-három találatnál többel a riválist. Hullámzó volt a csata, mindkét együttes elképesztő tempót diktált, a nagy rohanásban a védelmek kevésbé tudtak érvényesülni, a gyors támadásokban – a hézagos visszarendeződéseket kihasználva – a veszprémiek és a szívós portóiak is hatékonyak voltak, rengeteg gól esett az első félidőben. A szünet előtti hajrá Momir Ilics csapatának sikerült jobban (a spanyol kapus, Ignacio Biosca beszállása is jól sült el), a koncentráltabb akciókkal megnyugtatónak tűnő, hatgólos előnnyel mehetett pihenőre.

Pesmalbek kétszer talált be (Fotó: Dömötör Csaba) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

A második játékrész elején folytatódott az őrült rohanás, két újabb gyors találattal ágyazott meg kényelmes helyzetének a Veszprém, sőt, 38 és fél perc elteltével a francia irányító-jobbátlövő Nedim Remili kilencedik akciógóljával már tíz volt közte (30–20). A portugálok „ijedtükben” szűk egy perc alatt egy 3–0-s sorozattal válaszoltak, így Ilics azonnal időt kért, hogy csírájában fojtsa el a feltámadásukat, ami be is jött, a Porto hétnél közelebb nem tudott közelebb férkőzni, nem volt esélye megszorítani a markáns támadóerőt mutató Ilics-csapatot.

A múlt heti két bajnokiján 45-ször, majd 51-szer eredményes Veszprém ismét gólfesztivált rendezett és a dániai kisiklás után visszatalált a győzelem útjára a BL-ben is.

VÉLEMÉNYEK

Nedim REMILI
(Veszprém)
„Sikerült nyomást helyeznünk az ellenfélre, dinamikus játékkal, sok futással könnyű gólokat szereztünk. Egy remekül támadó Porto ellen tudtunk biztosan nyerni. Majdnem tökéletes meccset játszottunk, korán kialakítottuk a megnyugtató különbséget, védekezésben viszont javulnunk kell. A GOG elleni vereséget követően fontos volt ez a győzelem.”

Leonel FERNANDES
(Porto)
„Fantasztikus érzés ebben az arénában játszani, óriási itt az atmoszféra. Igyekeztünk jól, megfelelő ritmusban kezdeni, de sajnos sok könnyű gólt kaptunk. Ez meg is határozta a folytatást, bízom benne, hogy hazai pályán sikeresebbek leszünk majd a Veszprém ellen.”

8. Celje 4 4 117–138 –21 0

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Sandellben volt még egy találat.

59. perc Nagy lövés Koszorotovtól, tízről. Fernandes9-ről válaszol. Nagy nem foghatta.

58. perc Valdés betörése is jó azért, szép gól. 42–33

58. perc Diocou és Elísson gyors gólpárharca. A Porto még soha nem kapott ennyi gólt a BL-ben!

57. perc Koszorotov kiharcol egy hetest, a hazai közönség bemutat egy mexikói hullámot, Elísson meg a kapus lába között a bal alsóba pattintja a hetest.

55. perc Kiváló átlövés Koszorotovtól, 40–30! Kiváló betörés a csupa izom Valdéstől.

55. perc Biosca elkapja a jobb felső előtt Sousa átlövését, beáll a hazai csapat kapujába Nagy Benedek.

53. perc Megvillan Hurtado is. 39–30. Koszorotov lövése Mitrevszkié, de rossz az indítása, aztán javít, fogja Pesmalbek ziccerét!

50. perc Laesökeze ismét elsül. Biosca védi Jiménez ziccerét, indít, a másik oldalon a hatosról páros lábbal felugorva lő a bal sarokba Pesmalbek.

49. perc Silva és Sandell lövése is a kapusé, rossz zárás Pesmalbektől.

47. perc Kiváló támadás után egyedül marad a hatoson Jiménez, Koszorotov átlövése sem rosszabb! 37–28

46. perc Casado kiharcol egy hetest Koszorotov passzából Biosca védése után, Marguc szétlövi ballal a jobb felsőt!

44. perc Kiváló védekezés után Elísson üres kapura lő gólt a hatosról beugorva, Magalhaes azonnal válaszol egy pontos átlövésből. 35–27! Koszorotov és Sandell a két hazai átlövő innentől.

43. perc Beáll a titkos fegyver Hurtado, ad is egy gólpasszt Magalhaesnek. Casado meg éppen neki passzol, ő azonnal indít,Laesögóllal büntet... Elísson betörése ellenben remek! 34–26!

42. perc Salina egyedül marad a 7 a 6 elleni játékban, a lassú cseréket Remili használja ki ismét. A 10. gólja ma, 12 lövésből.

A Porto 37–33-ra megnyerte e meccs előtt a portugál bajnokság csúcsmérkőzését a Benfica ellen.

41. perc El-Dera átlövése jó, Biosca véd egyet Jiménez bevetődése után. El-Dera lövése gyenge, de Fabregasé a lecsorgó. 32–23

Fotó: Dömötör Csaba

40. perc Hűha! Kis hazai összeomlás, három portugál gól egy perc alatt. Ilics azonnal időt kér.

38. perc Portugál időkérés. A hazai szurkolók kiszámolnak.

38. perc Jiménez
átlövésből,Laesökínai figurából lő gólt, Remili és Marguc betörése is jó, kiváló bekkelés után Remili üres kapura eredményes. Fabregastól újabb káprázatos bevetődés. 30–20

35. perc Jó betörés Casadótól. 26–18

34. perc Fernandes és Rui Silva könnyen lő gólt a bal szélről, Casado zseniális passza után Fabregas válaszol beállóból bevetődve, a levegőben úszva maga mögött a jobb alsóba dobva a labdát. ZS. E. N. I.

32. perc Elísson tökéletes a BL-ben: 1 lövés, 1 gól. 24–16

31. perc Szép Casado-góllal, emberelőnyben ugyebár. Elísson és Marguc is a pályán.

31. PERC FOLYTATJUK!

2019 óta hat párharc során veretlen a Veszprém a Porto ellen, öt győzelemmel és egy döntetlennel.

Mindkét edző – Momir Ilics (Veszprém) és Carlos Resende (Porto) – volt már a BL gólkirálya.

A jelenlegi legjobb góllövők: Nedim Remili (23) Itt, a ma nem játszó Victor Iturriza (14) ott.

5017 néző, telt ház.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Időn túli portugál szabaddobást fog Biosca.

30. perc Négy másodperccel a vége előtt Vajlupau büntet egy pocsék portugál indítást, és löki is őt Magalhaes. 22–16

29. perc Biosca kivédi a jobb sarok előttLaesöátlövését!

29. perc Jiménez és Fabregas is eredményes betörésből, el-Dera dettó! 21–16!

28. perc Remili nem passzol, estében is eredményes. 19–15!

27. perc El-Dera átlövése a jobb felsőbe zúdul, Biosca elkapja a bal felső előtt Magalhaes átlövését.

25. perc Megvillan el-Dera, majd jó védekezés után Sandell lövése a kapusé. De bravúrral mutatkozik be a hazai kapuban Biosca! Rema 26, Corrales 22 százalékos hatékonysággal véd.

25. perc Remili rossz bejátszása után a hatosig futhatLaesö...

23. perc Magyar időkérés.

23. perc De Jiménez és Fernandeskét góllal sokkolja a magyar csapatot. 16–14

23. percLaesöújabb szép átlövésére Descat a bal szélről válaszol.

21. perc Vajlupau meg ballal a jobb felsőbe lő, 15–11.

21. perc Két perc Valdésnek, hetes is.

20. perc Martínez szerez egy szerencsés gólt, Magalhaes lövése Corralesé, majd nagy vita egy szabaddobás miatt. Remili labdát törölt, a tartalék labdával el kellett volna végezni a szabaddobást.Laesömindenesetre gigászi nagy gólt lő átlövésből.

18. perc Fernandes betörése jó, a lövése is, belülvédezésért hetes, Descat jobbal a bal felsőbe húzza-pörgeti a labdát. 14–9!

18. percLaesöés Pesmalbek gyors gólváltása beállóból a sorcserék s a taktikai fejtágítók után.

Mindkét félnek négy pontja van az első két fordulóban aratott két győzelem után, a 3. fordulóban a Portót a Barca, a Veszprémet a GOG verte meg.

18. perc Jön is a portugál időkérés. És a mai nagy kedvenc dal...

17. perc Remili ma mindenhonnan eredményes, csak a kispadról és a kapuból, hetesvédés után nem lőtt még csak gólt. 12–7

16. perc Corralesé Magalhaes ziccere, jobbról Remili cunderrel bünetett. Piszkáld ki...

15. perc Kiváló védekezés és pompás Casado-ejtés, tíz hét! Jön is a népdal: Piszkáld ki, piszkáld ki belőle...

13. perc Martínez lő a bal felsőbe egy hetest. 9–7!

12. perc Casado csele zseniális, de Rema védése is, ám Vajlupau elé csorog a labda... 8–5! Magalhaes távoli lövése és Remili betörése is fantasztikus ám!

10. perc Kiváló hazai védekezés, Koszorotov pattintásából Descat balról jobbal a léc alá húzza a labdát a kapus jobb füle mellett. 7–4! Magalhaes emelését Salina beállóból a jobb sarokba vágja.

9. perc Remili a hatosig jut egy csellel, a jobb alsóba talál. Megy ez!

8. perc Remili passza után Fabregas kihagyja első ziccerét a BL ezen idényében, a lécre lő. De lökték, Remili távolija aztán Rema kapusé, Corralesről a jobb alsóba csorog Salina átlövése. 5–4

6. perc Oliveira a bal szélről eredményes, Rema fogja Vajlupau ziccerét... Pereira meg ziccerből a kapufára lő. Koszorotov passza pocsék a másik oldalon, Rui Silva betörése zseniális!

5. perc Corrales véd egyet, Magalhaes lőtt távolról, Casado betörésből eredményes. És ismét! 5–1!

4. perc Remili hátul keménykedik, de Valdés hetesét Corrales a bal oldali kapufára tolja.

3. perc Remili meg vajpuha csuklóval alulról a bal alsóba lő a szaggatottról. 3–1

2. perc Valdés és Descat gólváltása látványos.

1. perc Casado labdát szerez, Remili ballal a szaggatottról irgalmatlan nagy gólt lő a jobb felsőbe. 1–0!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazai csapat tiszta vörösben, a portugálok tiszta világossárgában.

Mindkét csapat két győzelemmel és egy vereséggel kezdte a Bajnokok Ligáját. A Veszprém repülőrajtot vett, hiszen a címvédő német Magdeburg idegenbeli legyőzése után a kétszeres BL-győztes francia Montpellier ellen hazai pályán diadalmaskodott a B-csoportban, ezután következett a GOG elleni váratlanul nagy különbségű vereség, így jelenleg a tabella harmadik helyén áll. A portugál bajnok Porto a sereghajtó Celje és a hetedik, utolsó előtti pozíciót elfoglaló, a szlovén klubhoz hasonlóan nyeretlen lengyel Plock legyőzésével – rosszabb gólkülönbsége miatt – az Építők mögött negyedik a csoportban. Odahaza hét fordulót követően hat győzelemmel és egy döntetlennel a Sporting mögött második a portugál pontvadászatban.

„Új, fiatal csapatunk van, a szurkolóink sokat várnak tőlünk, miattuk dolgozunk olyan keményen mindennap – mondta Remili. – Kitűnő képességű játékosaink vannak, viszont idő kell ahhoz, hogy kiismerjük és jobban megértsük egymást a pályán.”

„A győzelem és a két pont kulcsa a védekezésünkben rejlik, amelyre a GOG elleni vereség óta az edzéseken még nagyobb hangsúlyt fektetünk” – mondta az olimpiai és világbajnok francia irányító-jobbátlövő, aki hozzátette, hogy a megfelelő regeneráció mellett az elmúlt napokban keményen készültek, és mindenki nagyon jó formában várja a mérkőzést. Kiemelte, hogy nagyon megkedvelte a várost, különösen tetszik neki, hogy Magyarországon is óriási népszerűségnek örvend a sportág.

A védekezési hiányosságokról beszélt lapunknak a Porto elleni mérkőzés előtt az előző idény közben érkező Nedim Remili is, aki a lengyelországi Industria Kielcében eltöltött fél év után az egyiptomi Jahja Omar pótlására érkezett Veszprémbe.

Hasonló problémája volt a veszprémieknek két héttel ezelőtt a GOG elleni idegenbeli mérkőzésen is, amelyen kellemetlen meglepetésre hatgólos vereséget szenvedtek, mindkét játékrészben 18 gólt kaptak, amit támadásban nem tudtak kompenzálni, végül 36–30-ra alulmaradtak. A BL-ben a Veszprém kapta a második legtöbb gólt (95), ebben a statisztikai mutatóban csupán a Celje múlja alul a bakonyiakat.

A Ferencvárossal a Veszprém Arénában megvívott – előre hozott – mérkőzésen az elképesztő mennyiségű, 45 dobott gól mellett 34-et (!) kapott Momir Ilics együttese, ebből is látszik, hogy a védekezésen még bőven van javítanivaló.

A bajnokságban látott lendületet a nemzetközi kupaporondra, a 24-szeres portugál aranyérmes FC Porto elleni találkozóra is szeretné átvinni a 27-szeres magyar bajnok, négyszeres Bajnokok Ligája-döntős Telekom Veszprém, miután az elmúlt héten lejátszott két bajnokin a saját szintjéhez mérten is biztos győzelmet aratott az EHF-kupára készülő FTC és az előző évadban a másod­osztályból feljutó Eger ellen.

Két győzelem és a GOG elleni vereség után a Telekom Veszprém hazai környezetben folytatja a Bajnokok Ligájában, szerda este a portugál FC Porto lesz a magyar bajnoki címvédő ellenfele. A francia jobbszélső Nedim Remili elmondta, csapata az edzéseken a védekezésre fektette a hangsúlyt.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A TELEKOM–FC PORTO MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!