Férfi kézi BL: nagyon simán nyert a Porto otthonában a Barca

S. B.S. B.
2023.09.28. 20:27
Simán nyert a Barca (Fotó: Twitter/EHF)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének B-csoportjában a 3. fordulóban a Barca 38–30-as győzelmet aratott a Porto otthonában, míg a A-csoportban az RK Zagreb 31–20-ra verte otthon a Kolstadot.

PORTO–BARCA

Az eddig veretlen gárdák összecsapása izgalmasnak ígérkezett és a meccs kezdetén kifejezetten kiélezett játékot láthattunk. A félidő végére azonban tempót tudott váltani a Barca, amivel nem tartották a portugálok a lépést, így a vendégek négygólos előnnyel várhatták a második játékrészt.

A nagyszünet után a hazaiak nemhogy zárkózni nem tudtak, de teljesen szétestek. Pár perc alatt kilenccel húzott el a katalán együttes és ugyan a végére feljebb tudott zárkózni a Porto, valós esélye nem volt a győzelemre.

ZAGREB–KOLSTAD

A Zagreb–Kolstad meccs is a Portóéhoz hasonlóan alakult. 10–10-ig teljesen meccsben volt még a vendégcsapat, azonban ezt követően a második félidő elejéig nem sikerült betalálnia, mialatt a hazaiak kilencgólos előnyre tettek szert. A folytatásban pedig csak tovább növekedett a horvát előny – 31–20 lett a vége.

MONTPELLIER–WISLA PLOCK

A másik két mérkőzéssel ellentétben a Montpellier és a Wisla Plock elejétől a végéig szoros és izgalmas meccset játszott egymással. Ugyan a vendégek többször is el tudtak lépni egy-két találattal, de a franciák rendre megfordították az eredményt és a hajrát is ők bírták jobban, így kétgólos győzelmet arattak.

A Wisla Plock 19 éves magyar irányítója,Fazekas Gergő három góllal segítette csapatát, de ez nem volt elég a győzelemhez.