Franciaország: már hat mérkőzés óta veretlen az Olympique Lille

2006.11.13. 00:17
Az Olympique Lille Mathieu Bodmer góljával 1-0-ra legyőzte az Olympique Marseille-t a francia első osztályú labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában, míg a nap másik mérkőzésén a Monaco 4-0-ra kiütötte a Troyes-t.
Mathieu Bodmer (balra) Abdul Kader Keitával ölelkezik a gól után
Reuters
Reuters

Az említett Bodmer – egyébként középpályás – az első félidő végén Abdul Kader Keitával játszott ösze, és utána már nem volt nehéz dolga Cedric Carasso, a kikötővárosiak kapusa ellen.

A Lille immáron hat mérkőzés óta veretlen a bajnokságban, és tíz pont lemaradással követi az éllovas Lyont a második helyen.

A Marseille sorozatban negyedszer hagyta el vesztesen a pályát a ligában, és a nyolcadik a tabellán.

A Magyarországon még mindig kapitányjelöltnek számító Bölöni László legutóbbi együttese, a Monaco a fiatal Serge Gakpe, a játékmester Camel Meriem, Yaya Toure és Maco Di Vaio góljaival intézte el csúnyán a Troyes-t, pedig a 32. percben második sárga lappal kiállított Diego Perez nélkül hatvan percet emberhátrányban játszott.

A hercegség csapata mindössze a harmadik győzelmét aratta ebben a szezonban a bajnokságban, másfél hónap után pedig az elsőt.

FRANCIA ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (LIGUE 1)

13. FORDULÓ:
  • Troyes–Monaco 0-4 (Gakpe 19., Meriem 72 – 11-esből, Y. Toure 84., Di Vaio 91.)
  • Olympique Lille–Olympique Marseille 1-0 (Bodmer 45.)