A Le Havre az eltiltott Nego nélkül is legyőzte a Strasbourgot; nyert a Monaco

M. B.M. B.
2024.05.04. 17:08
Kehta duplája alapozta meg a Le Havre sikerét (Fotó: Imago Images)
A Le Havre 3–1-re megverte odahaza a Strasbourgot a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 32. fordulójában. Később a Monaco otthon megverte a Clermont-t, a Metz fontos meccsen veszített odahaza a Rennes ellen, míg a Brest és a Nantes összecsapásán nem született gól.

A bennmaradásért harcoló együttes Jasszin Kesta duplájával tett szett kétgólos előnyre, majd a 86. percben Frédéric Guilbert révén szépíteni tudott a Patrick Vieira vezette vendégcsapat. A Strasbourg ezután az egyenlítésért rohamozott, de gólt nem ő, hanem a Le Havre szerzett – a veterán André Ayew talált be –, a normandiai gárda így fontos lépést tett az élvonalbeli tagság megőrzése felé.

A bajnoki ezüstérem felé menetelő korán megszerezte a vezetést a Clermont ellen Minamino Takumi góljával. Erre Muhammed Cham-Saracevic révén válaszoltak a vendégek, de három perccel később Breel Embolo hozta ismét előnybe a hercegségbelieket. A fordulás után Wissam Ben Yedder duplája biztosította be a Monaco sikerét, amely így egy lépéssel közelebb került a második helyezéshez, míg a Clermont a kiesés szélére sodródott.

Ezt használhatta volna ki a Bölöni László vezette Metz, amely kétszer is vezetett a Rennes ellen (Mikautadze és Diallo volt eredményes), de a bretonok Amin Guiri, majd a második félidőben Benjamin Bourigeaud (utóbbi 11-esből) találatával kétszer is egyenlítettek. A ráadásban Arnaud Kalimuendo a győztes gólt is megszerezte a piros-feketéknek, majd a Metz első számú gólvágójának számító Mikautadzét teljesen érthetetlen módon kiállította – VAR-vizsgálat dacára – a játékvezető, így a bordó mezes csapat maradt a 16., osztályozót jelentő helyen.

A Brest és a Nantes meccsén nem született gól.

FRANCIA LIGUE 1
32. FORDULÓ
Le Havre–Strasbourg 3–1 (Kesta 24., 65., A. Ayew 90+6., ill. Guilbert 86.)
Monaco–Clermont 4–1 (Minamino 16., Embolo 37., Ben Yedder 57., 87., ill. Cham-Saracevic 34.)
Metz–Rennes 2–3 (Mikautadze 17., P. Diallo 45., ill. Guiri 23., Bourigeaud 73. – 11-esből, Kalimuendo 90+3.)
Kiállítva: Mikautadze (90+6.)
Brest–Nantes 0–0