A Honvédnak be kellett érnie egy ponttal Gyirmóton

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2023.11.26. 12:50
A vörös-feketék legutóbb hazai pályán legyőzték az Ajkát, és a Gyirmót ellen is meg tudták őrizni veretlenségüket Csertői Auréllal (Fotó: NS Archív)
A labdarúgó NB II 16. fordulójában a játéknap előtt 7. helyen álló Gyirmót FC Győr a 10. Budapest Honvédot fogadta. A mérkőzésen igazságos döntetlen született.

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–BUDAPEST HONVÉD 1–1 (0–1)
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion. 1026néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Kulman Tamás, Ország Péter)
GYIRMÓT: Hársfalvi Szegi (Polgár K., 28.), Hudák D., Csörgő V., Jova B. – Kovács D. (Takács R., 82.), Kovács M. – Soltész I., Madarász M. (Szőke G., 82.), Medgyes Z. – Adamcsek (Pethő B., 82.). Vezetőedző: Tamási Zsolt
HONVÉD: Dúzs – Kovács N. (Eördögh, 69.), Szabó A., Kálnoki-Kis (Kocsis G., 27.), Benczenleitner – Bocskay, Adorján (Lőrinczy, 45.), Holman – Kocsis D., Bobál G. (Simon B., 69.), Krajcsovics (Kundrák, 69.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Medgyes Z. (58.), ill. Bobál G. (24.)
Tamási Zsolt:
– Küzdelmes mérkőzést játszottunk a jól szervezett Honvéddal. A játék egyes periódusaiban jól teljesítettünk, de a támadó harmadban többször is rossz döntéseket hoztunk, így igazságos a döntetlen.
Csertői Aurél:– Jó mérkőzés volt, a jó képességű hazai gárda ellen. Arra építhetünk, hogy helyzeteket dolgoztunk ki. Egy-egynél két meccslabdánk is volt, győzelmi lehetőséget szalasztottunk el.

Időnként szeles, de mindvégig hideg időben rendezték a mérkőzést, amelyre sok szurkoló kísérte el a fővárosi együttest.

Az első félidő első feléből alig lehetett valamit feljegyezni. A 24. percben aztán Bobál Gergely lövéséből megszerezte a vezetést a Honvéd. A labda főként a vendégeknél volt, a gyirmótiak inkább kontrákkal próbálkoztak, illetve a szögletekben bízhattak volna, de az egyenlítés ekkor még nem jött össze.

A második játékrészre támadóbb felfogással jött ki a hazai csapat, aminek meg is lett az eredménye: az 58. percben Medgyes Zoltán lőtt Dúzs kapujának jobb oldalába. A gól a kispestiekre hatott ösztönzőleg, hiszen visszavették a meccs irányítását, míg a gyirmótiak megint kontrázni próbáltak. Helyzetek mindkét oldalon adódtak, de sem Dúzsnak, sem Hársfalvinak nem volt szüksége bravúrra ahhoz, hogy újabb gólt már ne kapjanak. A győztes találathoz talán Kocsis Dominik állt a legközelebb, amikor a 90. percben a kapust is elfektetve az oldalhálót találta el.

Összességében az 1–1-es döntetlen igazságos eredménynek mondható.

18. Mosonmagyaróvár16141112–36–247

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük a figyelmüket!

90+1. perc: Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Dúzs védi Pethő B. lövését. Fél perccel később helyzet a másik oldalon: Kocsis D. lövi a labdát az oldalhálóba.

82. perc: Hármas gyirmóti csere: Takács R. jön Kovács D. helyére, Szőke G. érkezik Madarász helyére, Adamcseket pedig Pethő B. váltja.

81. perc: Gyirmóti kontra végén Medgyes Z. fejesét védi Dúzs.

79. perc: Kundrák fejesét Hársfalvi fogja meg.

69. perc: Hármas csere a vendégeknél: Bobál G. helyére Simon B. érkezik, Kovács N. helyett Eördögh, Krajcsovics heyett pedig Kundrák játszik a továbbiakban.

68. perc: Madarász jobb alsó felé tartó lövését Dúzs megfogja.

67. perc: Krajcsovics megpattanó lövése Hársfalvi kezében köt ki.

66. perc: Kovács M. ugratja ki Adamcseket a jobb oldalon, aki 16 méterről elég gyenge lövést ereszt meg a kapu felé. Dúzsnak ez nem okoz gondot.

63. perc: Kocsis D. egy nagy sprint után 14 méterről a kapu fölé lövi a labdát.

58. perc: GÓÓÓL! Soltész íveli a labdát Medgyes Zoltánhoz, aki 13 méterről egy csel után a jobb alsóba lő.1–1

58. perc: Soltész D. 16 méterről épp Dúzs kezébe rúgja a labdát.

54. perc: Medgyes Z. éles szögből próbálkozik lövéssel, de Dúzs megfogja a labdát.

51. perc: Medgyes Z. centerezését Adamcsek tálalja Soltész elé, de ő túl sokat vár, így belevetődnek a lövésébe.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45+4. perc: Vége az első félidőnek.

45+3. perc: Csörgő kap sárga lapot.

45+1. perc: Négy perc a ráadás.

45. perc: Adorján megsérül, Lőrinczy váltja.

44. perc: Kovács N. mellett Medgyes Z. esik el a tizenhatos vonalánál, a játékvezető továbbot int.

43. perc: Hudák D. sarkazza a labdát kapura Adamcsek beadása után. Veszélyes ugyan nem volt, de legalább kapura ment.

40. perc: Benczenleitner esik át Kovács Milán lábán a tizenhatoson belül. A játékvezető a kispesti játékosnak műesésért felmutatja a sárga lapot.

35. perc: Soltész egy esernyőcsel után balról laposan középre passzol, a kapu torkából mentenek szögletre a vendégek.

28. perc: Az összefejelésben érintett másik játékos is elhagyja a pályát: Szegi Vincét Polgár Kristóf váltja.

27. perc: Kálnoki-Kis helyére Kocsis G. áll be.

24. perc: GÓÓÓL! Bobál G. teszi bele a lábát Holman megpattanó beadásába, és hét méterről a bal alsóba emeli a labdát Hársfalvi fölött.0–1

19. perc: Madarász lövését blokkolják a kispesti védők.

18. perc: Szegi és Kálnoki-Kis fejelt össze a vendég kapu előtt, ápolni kell őket.

10. perc: Krajcsovics szólója után Bobál G. lábáról lopja le a labdát az utolsó pillanatban Hudák Dávid.

1. perc: Sárgában a gyirmótiak, vörös-feketében a kispestiek. A mérkőzést a hazaiak kezdik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbb Tiszakécskén győztes Gyirmót FC Győr az az új vezetőedzőjével, Csertői Auréllal első idegenbeli találkozóján szereplő Budapest Honvéd ellen.