La Liga: a 96. percben szerzett góllal a Cádiz életben tartotta bennmaradási reményeit

S. B.S. B.
2024.05.15. 21:34
Nem bírt a Sevilla a Cádizzal (Fotó: Getty Images)
A 18. Cádiz utolsó percben szerzett góllal győzte le 1–0-ra a Sevillát, míg a Rayo Vallecano tíz emberrel verte meg 2–1-re a Granadát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 36. fordulójában.

A sevillai mérkőzés kifejezetten eseménytelenül kezdődött, az első félidőben egyáltalán nem láthattunk nagyobb helyzetet, majd a második játékrészben hiába talált be a Cádiz, a találatot a játékvezető érvénytelenítette egy szabálytalanság miatt. Úgy tűnt, marad a gól nélküli döntetlen, amikor a 96. percben Sergio Guardiola megvillant, és szinte a semmiből szerzett győztes gólt a vendégeknek (0–1). A győzelemmel a Cádiz életben tartotta bennmaradási reményeit.

A másik szerda esti találkozó már izgalmasabban alakult, a Rayo Vallecano mindössze öt perccel a meccs kezdete után emberhátrányba került egy csúnya szabálytalanság miatt, de ez sem állította meg. A 23. percben ugyanis Florian Lejeune lecsapott a kallódó labdára, és higgadtan a hálóba lőtt. A fordulás után viszont ez a csata sem hozott emlékezetes jelenetet, mígnem a hajrában mindkét fél betalált. A 80. percben Jorge de Frutos szedett össze egy kipattanó labdát, amelyet a kapuba juttatott, megduplázva csapata előnyét, majd Lucas Boyé szerzett gyönyörű, sarkazós gólt, de ez már csak a szépítésre volt elég. 2–1

SPANYOL LA LIGA
36. FORDULÓ
Sevilla–Cádiz 0–1 (S. Guardiola 90+6.)
Rayo Vallecano–Granada 2–1 (Lejeune 23., De Frutos 80., ill. Boyé 89.)
KÉSŐBB
22.00: Celta Vigo–Athletic Bilbao
22.00: Getafe–Atlético Madrid (Tv: Spíler2)

CSÜTÖRTÖK
19.30: Las Palmas–Real Betis
21.30: Almería–Barcelona (Tv: Spíler2)
22.00: Real Sociedad–Valencia
KEDDEN JÁTSZOTTÁK
Real Madrid–Alavés 5–0 (Bellingham 10., Vinícius Jr. 27., 70., Valverde 45+1., Güler 81.)
Girona–Villarreal 0–1 (B. Traoré 59.)
Osasuna–Mallorca 1–1 (Moncayola 14., ill. Darder 65.)