A Valcea elleni győzelmével csoportelsőként végzett a Győr

2009.03.21. 16:51
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének záró fordulójában a Győri Audi ETO KC végig kiegyenlített mérkőzésen 30–28-ra nyert a román Valcea ellen a csoportelsőségről is döntő mérkőzésen. A szünetben kétgólos előnnyel mentek pihenőre Görbiczék, a második játékrészben fordítottak a románok, a hajrá azonban megint a Győrnek sikerült jobban. Az elődöntőbeli ellenfél kiléte még nem ismert, az azonban már biztos, hogy otthon játszhatja az ETO a visszavágót a négy között.
A Valcea sem tudta útját állni a Győrnek
Fotó: Czagány Balázs

Visszapillantó

A Győr és a Valcea 2004-ben az EHF-kupában a legjobb 16 közé jutásért játszott, és mindkét mérkőzést a győriek nyerték meg. A BL 2007–2008-as idényében a középdöntőben találkoztak: az első győri összecsapáson 30–27-re az Audi, a visszavágón pedig 33–27-re a Valcea győzött. A most folyó BL-sorozatban február 21-én Valceában 28–26-ra nyert a Szűcs Gabriellával és Borbás Ritával felálló román bajnok.
„Mostanában többször előfordult, hogy tekintélyes előny birtokában visszaestünk. Legutóbb, a Ljubljana ellen is katasztrofálisan játszottunk a második félidőben. A Valcea ellen ezt nem tehetjük meg.”– nyilatkozta Görbicz Anita a találkozó előtt.

Az ellenfélnél hiányzott Olteanu, Bese, és a mérkőzés előtt belázasodott Szűcs Gabriella is, a győrieknél a BL-ben az idén még nem szerepeltethető Amorimon kívül mindenkire számíthattak.

Kiegyenlített játékot hozott az első félidő, a Győr hibázott valamivel kevesebbet, előnye azonban a játékrész nagy részében nem nőtt két gól fölé. A kezdőcsapat tagjai az elvárásnak megfelelően, jól teljesítettek: Tomori, Hornyák, Spiridon és Görbicz lőtte a hazai gólok nagy részét, a kapuban Pálinger mutatott be több remek védést.

A második félidő elején elhúzott négy góllal is a Győr, utána megint egy visszaesés következett, ugyanis előbb egyenlített, majd a vezetést is átvette a Valcea. Ez megint idegörlő befejezést sejtetett…

Így is lett, felváltva estek a gólok, nálunk Herr Orsolya váltotta Pálingert a hajrára, és ha már beállt, több fontos védést is bemutatott a hajrában. Háromgólos előnnyel kezdődött az utolsó néhány perc, s bár két labdaeladás után egy gólra jött fel a Valcea, Tomori gólja biztossá tette a győzelmet.

Hogy ki lesz a Győr ellenfele az elődöntőben? Erről a később kezdődő Viborg–Hypo mérkőzés hivatott dönteni az 1. csoportban. Hazai pályán a Hypo 30–28-ra nyert a Viborg ellen, vagyis most a dánoknak legalább háromgólos győzelemre lenne szükségük a csoportelsőség megszerzéséhez.

NŐI KÉZILABDA BL

KÖZÉPDÖNTŐ, 6. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO–OLTCHIM VALCEA (román) 30–28 (15–13)
Győr, 2500 néző. Vezette: Poladenko, Chernega (oroszok)
GYŐR: PÁLINGER – Mraviková, HORNYÁK 5, GÖRBICZ 7 (3), SPIRIDON 4, TOMORI 8, Vérten 3. Csere: Herr O. (kapus), Herr A. 1, Kovacsics A. 2, Mayer, Rotis-Nagy. Edző: Konkoly Csaba
VALCEA: DINU-HUTUPAN – Maier 1, S. Luca 1, Manea 3, Lecusanu, FIERA 5, Ardean 4 (3). Csere: Smedescu (kapus), SHYMKUTE 5, Pidpalova, PUSCASU 6 (2), Vadineanu, Berehoiu 3. Edző: Radu Voina
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–2. 12. p.: 8–6. 18. p.: 11–7. 25. p.: 12–10. 27. p.: 14–11. 32. p.: 17–13. 37. p.: 17–17. 43. p.: 20–21. 52. p.: 25–25. 54. p.: 28–25. 57. p.: 29–26. 59. p.: 29–28

NŐI BL-HAJRÁK

2007. Elődöntő: Slagelse (dán)–Győr 31–25, Lada Togliatti (orosz)–Hypo NÖ (oszták) 28–22, Győr–Slagelse 22–30, Hypo–Lada 35–29. Döntő: Slagelse–Lada 32–24, 29–29
2008. Elődöntő: Zvenyigorod (orosz)–Győr 23–25, Lada–Hypo NÖ 31–28, Győr–Zvenyigorod 21–27, Hypo–Lada 36–29. Döntő: Zvenyigorod–Hypo NÖ 25–24 31–29