Jégkorong ob I: hatgólos fehérvári siker az Újpest ellen

2008.02.22. 23:58
A jégkorong ob I alapszakaszának utolsó előtti játéknapján 8-2-re diadalmaskodott az Alba Volán az Újpest ellen. Az alapszakasz végeredményét már nem befolyásolják a pénteki és vasárnapi mérkőzések.
A presztizsen és azon kívül, hogy az Alba Volán eddig az osztrák bajnokságban szereplő kerete közel fél év után lépett először jégre a honi pontvadászatban, különösebb tétje nem volt a találkozónak. Más kérdés, hogy ezen az összecsapáson testközelből is szemrevételezhették egymást a felek a jövő héten kezdődő rájátszás előtt. Szó mi szó, visszazökkenve a magyar valóságba, a Fehérvári Ördögök meglehetősen nehezen tudták a mérkőzés feléig érvényesíteni az Ebelben szerzett rutinjukat. Hiába korcsolyáztak többet, kísértett a múlt, rengeteg helyzetet hagytak ki, a védelmük pedig nem mindig állt a helyzet magaslatán. A motivált, helyenkét durván játszó UTE jól tartotta magát, a záró játékrész, akárcsak az előző két harmad, igencsak hosszúra sikeredett a rengeteg játékmegszakítás és büntetés miatt, bár ez nem tudta befolyásolni a fehérváriak fölényes sikerét.

JÉGKORONG OB I, ALAPSZAKASZ

ALBA VOLÁN SC – ÚJPESTI TE 8–2 (2–1, 3–1, 3–0)
Székesfehérvár, 1200 néző. V: Gebei, Babic, Abonyi, Wolf
ALBA VOLÁN: HETÉNYI – HORVÁTH A. 1, Tokaji (1), PALKOVICS 1 (1), Ocskay 1, Vaszjunyin (1), Galvins, SVASZNEK 1 (2), SIHVONEN 1 (2), KOVÁCS CS. 2 (1), Ftorek 1 (1), Kangyal, Ondrejcik, Sofron, Gröschl (1), Majoross, Borostyán, Allen, Németh P., Rajz A. Edző: Ted Sator
ÚJPEST: PALKO – Skorvanek, Szajbert K.,Mracka, Lezo 1, Rocha, Voskar (1), Rencz (1), Dubek 1, Berta, Mocek, Hetler, Stastny, Borbás, Zalavári, Strausz, Szajbert P., Papp V., Markó, Virág, Cop. Edző: Ivan Dornic
Kiállítások: 20, ill. 35 perc + 10 perc fegyelmi (Skorvanek, Hetler, a csapat) + végleges kiállítás (Szajbert K.)
Ted Sator: – Szerdán és csütörtökön minden bizonnyal ugyanilyen nehéz mérkőzés vár ránk, ha úgy játszunk, mint a mérkőzés második felében, akkor elégedett leszek.
Ivan Dornic: – Sajnos ennyi kiállítás mellett nem lehetett ritmust tartani a Volánnal, a 8–2 ellenére, úgy gondolom, szerdán és csütörtökön háromesélyes mérkőzéseket játszunk, és bízom abban, hogy kedvezőbb kiállítási aránnyal fejezzük be a találkozót.