Kisütött a nap: parádés fehérvári győzelem az Osztrák Ligában

2007.11.13. 21:53
Megszerezte második győzelmét az Alba Volán csapata az osztrák jégkorong-bajnokság élvonalában (Erste Bank Liga). A fehérváriak ellenfele ezúttal az Olimpija Ljubljana volt, a siker kovácsa pedig Toni Sihvonen. A magyar együttes finn játékosa három gólpasszt adott, nagymértékben hozzájárulva ezzel csapata 4-1-es sikeréhez.

Csak egy hely választotta el a Ljuljanát az Alba Volántól az osztrák bajnokságban a mérkőzés előtt, ám a valójában a különbség sokkal nagyobb volt. A szlovén csapat az eddig lebonyolított 19 forduló alatt tizennyolc pontot szerzett, míg a Volán mindössze négyet.

Ezen a mérkőzésen azonban elmosódott a két csapat közötti különbség, sőt nyugodtan mondhatjuk ezúttal a fehérváriak oktatták a szlovénoket. Szenzációs mérkőzésen 4-1-es győzelmével ugyanis megszerezte második győzelmét az Alba.

A mérkőzés nyerőembere Toni Sihvonen volt. Aki esetleg nem ismerné ezt a nevet, annak nem kell szégyenkeznie, hisz az egykori finn válogatottnak aláírása talán még meg sem száradt azon a szerződésen, amit tegnap a fehérvári klub vezetői tettek elé.

A három A-csoportos VB-n két ezüstérmet és egy bronzérmet nyerő, háromszoros finn bajnok csatár rögtön az első harmadban gólpasszt jegyzett. Ekkor Palkovics Krisztiánnak a hazai kapuban kikötő lökete gondoskodott arról, hogy a finn hokisnak első volános meccsén még három perc se keljen első pontja megszerzéséhez. (0-1)

Dejan Kontrec az első harmad végén ugyan egyenlített (persze kettős emberelőnyben könnyű), ám a középső szakasz elején ismét érkezett az új szerzemény. Előbb úgy tűnt Sihvonen veszi vissza góljával a vezetést a Volán, ám késöbb kiderült a finn csak a gólpasszt jegyzi, a hivatalos góllövő Chris Allen. (1-2)

Öt perccel később pedig csodát láthatott a ljubljanai közönség, persze ennek valószínűleg nem örültek a helyi szimpatizánsok. Az Alba hét másodperc alatt két gólt szerzett!

Előbb Chris Allen mutatta meg, hogy képes kihasználni egy emberfórt a Volán, s megszerezte második találatát a mérkőzésen, majd Kurt MacSweyn gólja már a háromgólos különbséget eredményezte a magyar csapatnak. (1-4)

Az utolsó harmadban sorra szórták ki a Volán-játékosokat a bírók, ám a magyar csapatot ez sem törte meg. Az eredmény már nem változott: a Volán másodszor ünnepelhetett győzelmet.

20. FORDULÓ:
OLIMPIJA LJUBLJANA-ALBA VOLÁN 1–4 (1–1, 0–3, 0-0)
Ljubljana, Hala Tivoli, 600 néző
V: Altersberger, Wohlmuth, Zehenthater (mindhárom osztrák)
Kiállítások: 16 perc+10 perc fegyelmi (Cvetek), ill. 26 perc+10 perc fegyelmi (Allen)
OLIMPIJA LJUBLJANA: Mohoric – Kuznik, Mitchell, Kontrec, Corupe, Music, Cvetek, Tavzelj, Intranuovo, Vnuk, Yarema, Pavlin, Groznik, Muric, Zupancic, Kralj, Ciglenecki, Slak, J. Avgustincic, M. Hocevar, Westlund (kapus)
ALBA VOLÁN: Budai – Tokaji, Horváth, Benk, Ocskay, Palkovics, Galvins, Allen, Vaszjunyin, Sihvonen, Stastny, Kangyal, Ondrejcík, Gröschl, MacSweyn, Kovács Cs., Svasznek, Fdoor, Majoross, Sofron Edző: Jan Jasko
GÓLOK: 2:56: Palkovics (Sihvonen, Galvins, 0–1). 14:18: Kontrec (Vnuk, Yarema – kettős emberelőny, 1–1). 21:07: Allen (Sihvonen, Stastny, 1–2). 26:29: Vaszjunyin (Sihvonen – emberelőny, 1–3). 26:36 MacSweyn (Gröschl, 1–4)
További eredmények: Salzburg–Graz 4–5 – büntetőkkel, Innsbruck–Linz 1–0 – büntetőkkel, Villach–Jesenice 3–1, Vienna–Klagenfurt 6–0