Ligue 1: a hosszabbításban szerezték meg a győztes gólt Negóék

S. B.S. B.
2023.11.05. 17:15
A 95. percben szerezte meg Mohamed Bayo a győztes gólt (Fotó: Twitter/Le Havre)
A magyar válogatott védő, Loic Nego csapata, a Le Havre a hosszabbításban szerzett góllal 2–1-re nyert a Toulouse otthonában, a Reims szintén idegenben győzött 1–0-ra a Nantes ellen, míg a Strasbourg és a Clermont 0–0-s döntetlent játszott egymással a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 11. fordulójában.

Ugyan lassan indult be a Toulouse és a Le Havre találkozója, de a végjáték rendkívül izgalmas lett. A hazaiak az 51. percben szereztek vezetést Thijs Dallinga révén, ami sokáig úgy látszott, hogy győzelmet ér. A 78. percben azonban Mohamed Bayo is betalált, így egyenlített a vendéggárda. Itt már látszott, hogy a Le Havre nem szeretne megelégedni egy ponttal, továbbra is támadásban maradt. Előbb egy érvénytelen gólt szerzett, majd egy érvényeset is a 95. percben (újfent Bayo volt eredményes), amivel megfordította a találkozót. Loic Nego (Le Havre) kezdőként a 88. percig volt a pályán.

A Strasbourg és a Clermont meccse kifejezetten eseménytelenre sikerült. Gól nem született a találkozón, még annak ellenére sem, hogy a 79. percben Marvin Senaya kiállítását követően emberelőnyben játszhattak a vendégek.

Sokáig úgy tűnt, a Nantes–Reims összecsapáson sem láthatunk gólt, a 75. percben azonban megtört a jég. Pontos passzt kapott ItoDzsunja a tizenhatoson belül, és hezitálás nélkül gólra is váltotta. A folytatásban hiába nyomtak a hazaiak, pontatlanul fejezték be a támadásaikat – maradt a 0–1.