Ligue 1: Loic Nego bekerült a forduló álomcsapatába

SALIGA NORBERTSALIGA NORBERT
2024.04.30. 08:52
Loic Nego a PSG elleni teljesítményével és látványos gólpasszával bekerült a forduló válogatottjába (Fotó: Getty Images)
A Le Havre a hétvégén 3–3-as döntetlent játszott a PSG-vel, a magyar válogatott szélső nagyszerű játékát a L’Équipe is elismerte.

Bravúros mérkőzést játszott a francia élvonal 31. fordulójában a Le Havre a PSG otthonában. A bennmaradásért küzdő kiscsapatban az egész mérkőzésen kiemelkedően teljesített Loic Nego, aki a 38. percben egy előreívelést szelídített meg szépen a PSG tizenhatosán belül, majd varázslatos mozdulattal, sarokkal passzolt a 114-szeres ghánai válogatott André Ayew-hoz, aki egy igazítás után 14 méterről kilőtte a kapu bal alsó sarkát – ezzel 2–1-es vezetéssel mehetett a szünetre a Le Havre. A második játékrészben tovább növelték az előnyüket a vendégek, miután Abdoulaye Touré értékesített egy tizenegyest. A PSG azonban nem adta fel, és előbb Asraf Hakimi a 78. percben szépített, majd Goncalo Ramos közvetlenül a lefújás előtt betalált, így 3–3-mal ért véget a találkozó.

Loic Nego a gólpasszát és hasznos mezőnymunkáját (kilencből hét párharcot megnyert) a nívós francia napilap, a L’Équipe is elismerte. A magyar válogatott szélsőnek a tízes skálán 8-as osztályzatot adott, és beválasztotta a 31. forduló álomcsapatába. A legjobb tizenegyben a Le Havre képviselteti magát a legtöbb játékossal, Nego mellett André Ayew és Christopher Operi is bekerült.

FRANCIA LIGUE 1
31. FORDULÓ
Montpellier–Nantes 1–1 (A. Adams 2., ill. Abline 7.)
Kiállítva: Mincarelli (Montpellier, 90+1.), Nordin (Montpellier, 90+5.)
Metz–Lille 1–2 (Mikautadze 23., ill. Ismaily 32., Yazici 44.)
Clermont–Reims 4–1 (Muhammed Cham 31., 55. – mindkettőt 11-esből, Rashani 79., 90., ill. Nakamura 33.)
Kiállítva: De Smet (Reims, 77.)
Lorient–Toulouse 1–2 (Ponceau 19., ill. Dallinga 59., Cissoko 83.)
Strasbourg–Nice 1–3 (Bakwa 18., ill. Guessand 44., Dante 52., Sanson 84.)
Rennes–Brest 4–5 (Kalimuendo 4., 9.,  Theate 68., Terrier 79., ill. Mounie 11., Omari 48. – öngól, Satriano 54., M. Camara 66., Brassier 90+6.)
Lyon–Monaco 3–2 (Lacazette 22., Benrahma 26., M. Fofana 84., ill. Ben Yedder 1., 60.)
PSG–Le Havre 3–3 (Barcola 29., Hakimi 79., G. Ramos 90+5., ill. Operi 19., A. Ayew 38., A. Touré 61. – 11-esből)
Olympique Marseille–Lens 2–1 (Aubameyang 1., Gueye 85., ill. Said 77.)