Ligue 1: gólokban gazdag meccsen győzött a Monaco

D. Á.D. Á.
2023.08.13. 22:58
Ben Yedder kétszer is eredményes volt a Monacóban (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) nyitó fordulójában a Monaco 4–2-re nyert a Clermont vendégeként. A Montpellier 2–2-re végzett a Le Havre együttesével, míg a Toulouse a hosszabbításban szerezte meg a győztes gólt a Nantes ellen. A Lyon 2–1-re kikapott a Strasbourg-tól.

A Clermont a 7. percben előnybe került hazai pályán a Monaco ellen, de a vendégek Vanderson és Wissam Ben Yedder góljával még az első félidőben fordítani tudtak.

A hazaiak a szünet után hamar kiegyenlítettek, de a „hercegségiek” tízese tarthatatlan volt – a 70. percben a második gólját is megszerezte Ben Yedder. A 2–4-es végeredmény a 93. percben alakult ki, ekkor a 21 éves középpályás, Maghnes Akliouche volt eredményes.

Egy korai gólnak köszönhetően a Le Havre hamar vezetéshez jutott Montpellier-ben. A hazaiak nigériai csatára, Akor Adams az 58. és a 60. percben is beköszönt. Talán már elhitte a Montpellier, hogy otthon tartja a három pontot, de a ráadásban jött a pofon – Samuel Grandsir 2–2-re mentette a mérkőzést a Le Havre-nek.

A magyar válogatott futballistája, Loic Nego kezdőként lépett pályára a vendégeknél, a 70. percben cserélték le.

Nem maradt el a dráma a Nantes és a Toulouse összecsapásán sem. A 13. percben egy tizenegyes után vezetett a hazai csapat, a második félidő derekán a Toulouse kiegyenlített, a 91. percben pedig meg is szerezte a győztes gólt.

Nem kezdte jól az idényt a Lyon – a Strasbourg a második félidőben tizenkét perc alatt kétszer is betalált, Nico Tagliafico pedig hiába szépített a 88. percben, az egyenlítés már nem jött össze.

FRANCIA LIGUE 1
1. FORDULÓ

Brest–Lens 3–2 (Del Castillo 45+2., 87. – mindkettőt 11-esből, Lala 56., ill. Sotoca 11., Machado 22.)
Clermont–Monaco 2–4 (Wieteska 7., Muhammed Cham 53., ill. Vanderson 26., Ben Yedder 43., 70., Akliouche 90+3.)
Montpellier–Le Havre 2–2 (A. Adams 58., 60., ill. G. Lloris 6., Grandsir 90+1.)
Nantes–Toulouse 1–2 (Mosztafa Mohamed 13. – 11-esből, ill. Abuhlal 62., Nicolaisen 90+1.)
Kiállítva: Thomasson (82. – Lens)
Rennes–Metz 5–1 (Kalimuendo 20., Gouiri 51., Doku 67., I. Szalah 87., 90+3., ill. Maziz 21.)
Strasbourg–Lyon 2–1 (Bellegarde 63., Mothiba 75., ill. Tagliafico 88.)