Floorball: négygólos hátrányból állt fel a listavezető a férfiaknál

2015.03.23. 13:28
A férfi és a női floorballbajnokságban is győzelemmel folytatta szereplését az éllovas.

A férfi bajnokságban a rájátszás második fordulóját rendezték szombaton. Parázs összecsapásnak lehettek tanúi a kilátogatók a listavezető Phoenix Fireball és a harmadik helyen álló SZPK Komárom között, a vendégek jobban nem is kezdhették volna a találkozót, az első harmadban 5–1-re elhúztak. A szünetben azonban Pafféri András edzőnek sikerült felráznia csapatát, és a második játékrész végére kiegyenlített (7–7). A végső 20 percben fej fej mellett haladt a két csapat, minden alkalommal a hazaiak szerezték meg a vezetést, és 11–10-nél sikerült is megtartani előnyüket.

Érvényesült a papírforma a Dunai Krokodilok–IBK Cartoon Heroes mérkőzésen, a vendéglátók magabiztos győzelmet arattak. Az első harmadban háromgólos előnyhöz jutottak, a másodikat követően már 9–1-et mutatott az eredményjelző. A nyolcgólos különbség a találkozó végéig megmaradt, 13–5 lett a végeredmény.

Az állás

A női bajnokságban a 16. forduló mérkőzéseit játszották. A bajnoki címért hajtó MEISE hozta a kötelezőt a fiatalokkal felálló Phoenix ellen, két harmad után már három góllal vezetett, az utolsó játékrészben a különbséget eggyel tudta növelni, 7–3 lett a vége.

A Neumann Pillangók az IBK Cartoon Heroest fogadták, és szerették volna megtörni a három forduló óta tartó rossz sorozatot (V–D–V), amelynek következtében a listavezető pozícióról a harmadik helyre estek vissza. Ennek megfelelően a találkozó első gólját a hazaiak jegyezték az első harmadban, a második játékrészre azonban örömük alábbhagyott, amivel ellenfelük nem csak kiegyenlített, de 5–2-re el is húzott. Kapuscserékkel is próbálkozott a hazai csapat, de a különbséget így sem tudta mérsékelni, végül 8–4-re nyert az IBK Cartoon Heroes.