Győztes meccsel nyitott a válogatott az olimpiai előselejtezőn

2007.11.29. 22:23
A magyar férfi röplabda-válogatott Észtország 3:0-s legyőzésével kezdte szereplését a Szombathelyen zajló olimpiai előselejtezőben. Pénteken azzal a finn együttessel mérkőzhetnek meg a mieink, amely szerdán 3:2-re verte az észteket.
Volt minek örülni az észtek ellen

Az első játszmában parádésan kezdett Magyarország, 6:1-nél Avo Keel, az észt szövetségi kapitány időt kért, 8:2-nél jött technikai idő. 13:3-nál tíz pont volt a különbség a két együttes között.

Ekkor kezdtek zárkózni az észtek 16:9 után 18:13 állt az eredményjelzőn. Blokkban néha látszott az összeszokottság hiánya magyar oldalon. 19:16-nál úgy tűnt, hogy baj van, de hamarosan 21:16 volt az állás, és a magyarok végül 25:19-re nyerték a szettet.

A folytatásban magukhoz tértek az észtek, egyre jobban nyitottak és a mezőnymunkájuk is magabiztosabbá vált. 8:6-ra vezetett a házigazda az első technikai időnél. 15:13 után fordított Észtország (15:16), a balti gárda 21:18-ra is vezetett.

Demeter György időt kért, és Mészáros Dömötör parádés nyitásaival fordított a hazai csapat (23:21)! Innen már nem vesztettek a magyarok, 25:22 a vége, 2:0 a hazaiak javára.

A harmadik részben jól kezdett a magyar csapat, Nagy Péter remek formában játszott (14:10). 22:17-nél még időt kért az észt edző és cserélt is, mindhiába, magabiztos, lelkes, tudatos, szép játékkal győztek a magyarok, Dánia után Észtország is kiesett.

SZOMBATHELY, FÉRFI OLIMPIAI ELŐSELEJTEZŐ, A CSOPORT

MAGYARORSZÁG–ÉSZTORSZÁG 3:0 (19, 22, 21)
Szombathely, 300 néző. V: Barnstorf (német), Gradinski (szerb)
MAGYARORSZÁG: Kovács I Z. 6, KOCH, VERES 14, GELENCSÉR 10, IFJ. NAGY P. 16, MÉSZÁROS D. 11. Csere: Geiger (liberó), Mózer. Szövetségi kapitány: Demeter György
ÉSZTORSZÁG: Lember 1, Ouekallas 8, Sirelpuu 5, Sikaste 2, Jago 8, M. Merisaar 6. Csere: Esna (liberó), A. MERESAAR 12, Tammaru, Pupart, Rosenblatt, Kreek. Szövetségi kapitány: Avo Keel
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:2, 16:9, 21:16. 2. játszma: 8:6, 15:16, 18:21. 3. játszma: 8:3, 16:11, 21:17

Demeter György: – Az első lépést megtettük, ezután minden meccs egyre nehezebb lesz. Figyelmesen és fegyelmezetten játszottunk, ilyen odaadás és küzdeni tudás szükséges minden találkozón!
Avo Keel: – A szerdai, finnek elleni ötjátszmás meccs sajnos sokat kivett belőlünk. Ha sikerült volna egyenlítenünk, akkor másként alakult volna a találkozó, de sajnos a második szett végjátékát nagyon elrontottuk.