Eb 2024: Belgium győzött Ausztriában – kijutott a tornára

D. Á.D. Á.
2023.10.13. 23:02
Lukakuék ott lesznek az Európa-bajnokságon (Fotó: Getty Images)
Azerbajdzsán 2–0-ra legyőzte Észtországot, míg Belgium 3–2-es sikert aratott Ausztriában a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezősorozat 7. fordulójában az F-csoportban. A belgák győzelmük után biztosan ott lesznek a 2024-es kontinensviadalon.

ÉSZTORSZÁG–AZERBAJDZSÁN

A nyeretlenek csatáján nagyon hamar előnybe került Azerbajdzsán – Elvin Cafarquliyev lágy beadása után Toral Bayramov fejelt a jobb alsó sarokba a 9. percben. Az azeriek még az első félidő hosszabbításában megduplázták előnyüket, Ramil Sheydayev értékesített egy tizenegyest.

A fordulás után nem született újabb gól, Azerbajdzsán megszerezte első győzelmét a selejtezők során, az észtek egy ponttal – azt épp az azeriek ellen szerezték – a csoport utolsó helyén állnak. 0–2

AUSZTRIA–BELGIUM

A csoport másik meccsén Belgium már a 12. percben megszerezte a vezetést Ausztriában – Dodi Lukebakio robogott el a jobb oldalon, majd a tizenhatoson belülre érve estében, ballal a kapu jobb oldalába lőtt.

A szünet után hamar jött a második belga gól, az 54. percben ismét a Sevilla támadója volt eredményes – Carrasco gurított le Lukebakiónak, akinek a lövése megpattanva talált utat a kapuba. Csupán négy perccel a második találat után már jött is a harmadik, gyors kontra végén Doku indította laposan Romelu Lukakut, a Roma csatára pedig pontosan lőtte ki a bal alsó sarkot.

Úgy nézett ki, hogy eldőlt az összecsapás, de Ausztria nem adta fel. A 72. percben Konrad Laimer remek távoli lövéssel szépített. Nem sokkal később még inkább felcsillant a remény, az utolsó negyedórára ugyanis megfogyatkozott a belga válogatott Amadou Onana kiállítása miatt.

Hat perccel a rendes játékidő vége előtt Marcel Sabitzer tizenegyesből volt eredményes, ezt követően viszont már nem sikerült újabb gólt szerezniük az osztrákoknak – Belgium 3–2-re győzött, és kijutott az Eb-re.