Női vízilabda Eurokupa: a III. Kerületi TVE nyerte a magyar csapatok csatáját

P. K./MTIP. K./MTI
2024.10.26. 11:20
Délelőtt az Eger volt a III. Kerület ellenfele, este a francia Nancy következik (Fotó: .facebook.com/tve1887.hu)
A III. Kerületi TVE nyerte meg a magyar csapatok csatáját a női vízilabda Eurokupa görögországi selejtezőtornáján, Glifadában.

A szombat délelőtti mérkőzés fordulatos küzdelmet hozott, az Eger a második negyedben öt gólt dobva 6–3-ra elhúzott, a budapesti együttes azonban felzárkózott, majd az utolsó játékrészben a maga javára fordította az állást. A mezőny legeredményesebb játékosa a győztes csapatot erősítő Hajdú Róza volt öt góllal. A III. Kerületi TVE harmadik meccsén a második sikerét aratta, míg az Eger mérlege egy-egy győzelem és vereség. A két ötcsapatos csoportból (A, B) az első három, az egy négyesből (C) pedig az első két helyezett jut tovább.

NŐI VÍZILABDA
EUROKUPA, SELEJTEZŐ
1. FORDULÓ
A-csoport
III. Kerületi TVE–DIGI Eger 13–11 (2–1, 1–5, 5–3, 5–2)
Később
DIGI Eger–ANO Glifada 17.00
III. Kerületi TVE–Grand Nancy AC (francia) 19.00
Vasárnap játsszák:
DIGI Eger–Grand Nancy AC 9.00

Pénteken játszották
DIGI Eger–Panioniosz GSS (görög) 11–10 (2–2, 3–3, 3–3, 3–2)
ANO Glifada (görög)–III. Kerületi TVE 14–5 (4–2, 3–1, 3–1, 4–1)
Csütörtökön játszották
III. Kerületi TVE-Panioniosz GSS 17–14 (4–4, 5–3, 3–3, 2–4, 3–0) – ötméteresekkel