Női vízi BL: a hajrában elvesztett rangadóval kezdett a csoportkörben az UVSE

I. SZ., MTII. SZ., MTI
2024.10.26. 16:29
Fotó: UVSE
Az UVSE és a BVSC is vereséggel kezdte meg szereplését az UVSE a női vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, előbbi szoros mérkőzésen maradt alul Szicíliában, míg a zuglói csapat 13 góllal kapott ki Spanyolországban.

Benczur Márton együttese szombaton a sorozat nyolcszoros győztese, az Orizzonte Catania otthonában a harmadik negyedben még két góllal vezetett, a záró nyolc percre döntetlen állással fordultak rá a csapatok, a hazaiak pedig jobban bírták a hajrát. Az UVSE a második fordulóban, november 9-én a spanyol Sant Andreut fogadja.

Ugyanebben a csoportban a BVSC az előző idényben ezüstérmes, olimpiai bajnokokkal vízbe szálló spanyol Sant Andreu vendégeként 18–5-ös vereséget szenvedett. Stieber Mercédesz tanítványai a második fordulóban az olasz Orizzonte Cataniát fogadják.

NŐI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
1. FORDULÓ
D-CSOPORT
Orizzonte Catania (olasz)–UVSE 12–10 (3–4, 2–3, 4–2, 3–1)
A magyar csapat gólszerzői: Faragó 3, Baksa 2, Szegedi, Lendvay, Aubéli, Hajdú, Tiba 1-1
CN Sant Andreu (spanyol)–BVSC-Manna ABC 18–5 (6–2, 3–0, 3–3, 6–0)
A magyar csapat gólszerzői: Ármai 2, Petik, Koltay, Dobos