Női vízilabda: az Egyesült Államokkal meccsel Magyarország a vb-döntőben

B. D. K.B. D. K.
2024.02.14. 15:05
Ashleigh Johnsonnal a kapuban döntős az Egyesült Államok (Fotó: Getty Images)
Az Egyesült Államok 11–9-re legyőzte Spanyolországot a Dohában zajló vizes világbajnokság női vízilabdatornájának első elődöntőjében, és bejutott a pénteki fináléba.

Az Egyesült Államok kezdte jobban a mérkőzést, az első negyed végére kétgólos előnyt épített ki. A másodikban Spanyolország felállt, és egyenlített (4–4), de a szünet előtt ismét előnybe kerültek az amerikaiak. A fordulás után 8–4-re elhúztak, de a spanyolokban volt tartás, és visszajöttek kettőre. Egyre viszont már nem tudtak, sőt, az amerikaiak végül háromgólos vezetéssel mehettek neki az utolsó játékrésznek. 11–7 után ismét elment néggyel az Egyesült Államok, és innen már nem volt visszaút.

Az amerikaiak jutottak be elsőként a pénteki fináléba, és mint később kiderült, Magyarország lesz az ellenfelük azt követően, hogy a mieink ötméteresekkel legyőzték Görögországot.