Vízilabda: A horvát füttykoncertnek is örültem, megéltem a pillanatokat – Vigvári Vince

N-P. T.N-P. T.
Vágólapra másolva!
2024.01.18. 09:50
Vigvári Vince megélte a pillanatokat. Fotó: Nagy-Pál Tamás
A megfiatalított férfi vízilabda-válogatott bravúrosan szerepelt a zágrábi Európa-bajnokságon, negyedik helyezést ért el. A magyar csapat egyik legjobbja Vigvári Vince volt, aki még mindig csak 20 éves, ám mivel tagja volt a tavaly nyári világbajnok válogatottnak, ebben a keretben a rutinosabbak közé számított. A fiatal tehetséggel beszélgetett az NSO Tv stábja a válogatott sajtótájékoztatója után.

A csapat nagy részéhez hasonlóan Vigvári Vince is betegen vállalta az olaszok elleni bronzmérkőzést.

„Elég nagy kihívás volt, de már kint is elmondtam, hogy nem szeretnék kifogásként tekinteni erre a betegségre, mert csak két órára kellett összeszednünk magunkat. Azt gondolom, többé-kevésbé sikerült is, mindenki kicsit félretette a betegséget, és igyekeztünk kihozni magunkból a maximumot. Látszott, hogy ez most kicsit kevesebb volt, mint a korábbi meccseken. Meglátszott, elég sok energiát elvett, hogy az elődöntőnél vagy talán még korábban elkezdődött a csapat állapotának romlása, de azt gondolom, így is jól küzdöttünk.”

Videónkban szóba kerül, mikor kezdett el nagyot álmodni az Eb-n; miért fogadta mosolyogva az elődöntőben a horvát füttykoncertet; hogyan viselte a szerepet, hogy 20 évesen már a rutinosabb játékosok táborába tartozott, illetve elmondjuk neki, hogy a Nemzeti Sport Online olvasói szerint ő volt a csapat legjobb játékosa az Eb-n.

TÁTRAI DÁVID: SOKAN MEGISMERTÉK A NEVÜNKET, DE NEM SZABAD ELSZÁLLNUNK

A VÍZILABDA-VÁLOGATOTT SAJTÓTÁJÉKOZTATÓJA

 

 

Legfrissebb hírek

Cristian Ramírez távolról egyenlített, Lenny Joseph Dibusz Dénes passzát váltotta gólra – így jutott döntőbe az FTC

Labdarúgó NB I
2025.04.23. 22:07

Tiszta apja! Remek szólógóllal jelentkezett Wayne Rooney legidősebb fia

Angol labdarúgás
2025.04.22. 17:33

Mutatjuk a BVSC-s Kelemen Patrik elképesztő győztes gólját a Vasas ellen

Labdarúgó NB II
2025.04.21. 18:23

A Real Madrid „lesimázta” a Bayernt, teljes az Euroliga rájátszásmezőnye

Kosárlabda
2025.04.18. 23:27

Marozsán Fábián majdnem lemaradt róla, hogy nyert – videó

Tenisz
2025.04.17. 21:54

Videó: Jamie Carragher odaszúrt Marcus Rashfordnak az Aston Villa–PSG előtt felcsendülő Európa-liga-himnusz kapcsán

Bajnokok Ligája
2025.04.16. 08:09

Ennyire bíznak egymásban a női kéziválogatottunk játékosai – VIDEÓ

Kézilabda
2025.04.09. 09:41

Egymásnak ugrottak Nikitscher csapattársai a kispadon – videó

Spanyol labdarúgás
2025.04.07. 13:45
Ezek is érdekelhetik