Női vízi ob I: az Eger izgalmas végjátékban verte az Újvárost

P. G.P. G.
2023.02.22. 22:24
A harmadik negyed közepén egy 5–0-s sorozattal ellépett az Eger (Fotó: egrivizilabda.hu)
Az Eger 13–12-re legyőzte a Dunaújvárost a női vízilabda ob I szerdai játéknapján.

Az Eger és a Dunaújváros is botlott a női vízilabda ob I előző fordulójában. A hevesiek az éllovas FTC otthonában szenvedtek vállalható vereséget, míg Mihók Attila együttese nagy meglepetésre csak egy pontot tudott otthon tartani a Szentes ellen. Az egymás elleni rangadó a várakozásoknak megfelelően nyílt sisakos küzdelmet hozott, a nagyszünetben döntetlenre álltak a felek.

A harmadik negyed közepén ritmust váltott az Eger, amely 5–0-s sorozattal ellépett, ám az utolsó hét és fél percben nem tudott betalálni, így izgalmas lett a végjáték. A vendégek egy gólra zárkóztak, a végén pedig többször is támadtak az egyenlítésért, de Dulic Maja állta a sarat, az Eger 13–12-re legyőzte a Dunaújvárost.

E.ON OB I, NŐK
Tigra-ZF-Eger–Dunaújvárosi FVE 13–12 (5–5, 2–2, 5–2, 1–3)
G:
Parkes 5, Szilágyi D. 4, Borsi, Czigány D., Szellák, Weston, ill. Dobi 4, Mucsy 3, Garda, Horváth B. 2-2, Szabó N.

Szegedi NVE–GYVSE-Uni Győr 9–8 (3–2, 2–1, 2–1, 2–4)
G:
Kenéz K. 3, Szabó J. 2, Pádár, Ráski, Szabó K., Tátrai Sz., ill. Vaszari 4, Huszti D., Huszti V., Kurucz, Rádli.

BVSC-Zugló–FTC-Telekom 6–11 (4–5, 1–2, 0–2, 1–2)
G:
Gémes, Mészáros-Farkas 2-2, Fekete F., Kolarova, ill. Millot 3, Gurisatti 2, Farkas T., Leimeter, Pőcze, Tóth-Csabai, Simon-Illés, Vosseberg.

III. Kerületi TVE–Tatabányai VSE 10–6 (3–0, 2–3, 4–1, 1–2)
G:
Koltay 3, Kudella 2, Brezovszki, Gyöngyössy, Hajdú R., Keresztes, Illés H., ill. Rajna, Felkai, Orbán, Zantleitner H.

Valdor-Szentes–UVSE 4–14 (2–5, 0–3, 1–5, 1–1)
G:
Bonca 2, Dankina, Tóth F., ill. Faragó K. 4, Mácsai, Tiba 2-2, Aubéli, Irmes R., Kóka, Peresztegi-Nagy, Szegedi, Varró.

Az állás:
1. FTC 42 (14 mérkőzés), 2. UVSE 36 (14), 3. Dunaújváros 34 (14), 4. Eger 27 (13), 5. BVSC 21 (14), 6. Szentes 16 (14), 7. III. Kerület 10 (13), 8. Győr 6 (13, 80–170), 9. Szeged 6 (14, 102–221), 10. Tatabánya 4 (13)