Tokió 2020: Brutális lesz a kvalifikációs torna – Bíró Attila

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2020.01.27. 14:53
null
Bíró Attila brutális olimpiai kvalifikációs tornára számít (Fotó: Szabó Miklós)
Bíró Attila, a magyar női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya szerint „brutális" lesz a márciusi, trieszti kvalifikációs torna, amely az utolsó lehetősége az együttesnek arra, hogy kivívja a tokiói indulást.

A szakember erről hétfőn beszélt az M4 Sporthíradójában azt követően, hogy csapatával szombaton bronzérmet nyert a Duna Arénában rendezett Európa-bajnokságon.

„Brutális lesz a kvalifikációs torna, hiszen a magyar, az olasz, a görög és a holland csapat közül kettő ki fog esni. Ott már egy mérkőzésen belül akár egy rossz passzon, vagy egy kapufán is múlhat az olimpiai részvétel” – nyilatkozott Bíró Attila, és hozzátette, az volt a terv, hogy a gárda hazai környezetben harcolja ki a tokiói indulást, ugyanakkor megvolt a B opció is, ennek fényében írták ki erre a szezonra a bajnoki idényt és a nemzetközi kupákat is.

A szövetségi kapitány kiemelte, az elmúlt fél évben rendkívül sokat fejlődött az együttes, amely kis szerencsével még előrébb is végezhetett volna a budapesti kontinensviadalon. Megjegyezte, ez a rendkívül fiatal csapat képes arra, hogy akár hétről hétre fejlődjön, ezért bízik abban, hogy meglesz az olimpiai kvalifikáció, Tokióban pedig akár egy nagyot is tud majd „villantani”.

Az Európa-bajnoki szereplésről szólva kiemelte Keszthelyi Ritát, aki nemcsak a vízben, hanem a parton is vezér, kiegyensúlyozott, gólerős játékával komoly támaszt nyújt a csapatnak. Hozzátette, a magyar klasszis mellé többek között felnőtt Gurisatti Gréta, míg Leimeter Dóra Európa egyik legjobb balkezes játékosává vált, az olyan fiatalok előtt pedig, mint Vályi Vanda vagy Rybanska Natasa, nagy jövő áll.

A magyar csapat március közepén a Triesztben sorra kerülő olimpiai kvalifikációs tornán harcolhatja ki az ötkarikás indulást. Ott 12 csapat két hatos csoportban küzd majd egymással, amennyiben lesz afrikai résztvevője a tokiói viadalnak, akkor kettő, ellenkező esetben három válogatott szerezhet kvótát.

NŐI VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (BUDAPEST, DUNA ARÉNA)
BRONZMÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁGHOLLANDIA 10–8 (3–5, 2–2, 4–1, 1–0)
Duna Aréna, 5000 néző. V: Nicolosi (olasz), Koryzna (lengyel)
MAGYARORSZÁG:
GANGL – Szilágyi D. 2, KESZTHELYI-NAGY 2, Máté Zs., PARKES 2, Garda, Vályi V. Csere: LEIMETER 2, Gyöngyössy, Illés A. 1, Rybanska 1. Szövetségi kapitány: Bíró Attila
HOLLANDIA: Willemsz – Keuning, MEGENS 2, Rogge, WOLVES 1, Van der Sloot 1, Stomphorst 1. Csere: Genee 1, Sleeking 1, Joustra, Van de Kraats 1, Sevenich. Szövetségi kapitány: Arno Havenga
Gól – emberelőnyből: 8/4, ill. 11/2
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Kipontozódott: Garda (28. p)

Legfrissebb hírek

Az olimpiai bajnok spanyolokat is legyőzve döntőbe jutott a magyar női vízilabda-válogatott a világkupán

Vízilabda
8 órája

Női vízilabdázóink legyőzték Ausztráliát, ott vannak a világkupán a négy között

Vízilabda
Tegnap, 15:16

Vályi Vanda: Nem okoz problémát, hogy felvegyem a ritmust

Vízilabda
2025.04.17. 09:28

Leimeter Dóra versenyt futott az idővel – videónkból kiderül, ő nyert-e

Vízilabda
2025.04.16. 12:05

Megvan a női pólóválogatott kerete a csengtui világkupára

Vízilabda
2025.04.12. 14:44

Értékmérő erőpróbák előtt a magyar női vízilabda-válogatott

Vízilabda
2025.04.08. 18:12

Cseh Sándor: Rövid távon semmi más nem érdekel, csak hogy megverjük az ausztrálokat

Vízilabda
2025.04.08. 13:31

Schmidt Ádám szerint Los Angelesben ott lesznek az orosz és a fehérorosz sportolók is

Egyéb egyéni
2025.04.07. 12:05
Ezek is érdekelhetik