Vízilabda: a Fradi ellen térhet vissza az eltiltását letöltő olimpiai bajnok

Vágólapra másolva!
2019.02.20. 10:44
null
Niksa Dobud a Pro Reccónál térhet vissza (Fotó: AFP)
Az olasz Pro Recco férfi vízilabdacsapata hivatalosan is bejelentette, hogy szerződtette Niksa Dobud olimpiai és Európa-bajnok horvát vízilabdázót.

 

 

A horvát vízilabdázót 2015-ben négy évre eltiltották, mert a Montenegró elleni világliga-mérkőzést követő vizsgálat után aznap éjszaka ismét felkeresték a doppingellenőrök, de megtagadta a mintaadást.

Az eltiltása április 13-án jár le, a szabályok értelmében csupán a visszatérése előtti két hónapban csatlakozhat hivatalosan csapathoz és járhat edzésekre. A Pro Recco – amelyet a legendás Ratko Rudic irányít – rajta kívül két horvát játékost (Marko Bijac, Luka Bukic) is foglalkoztat.

A 34 éves játékos akár már április 13-án vízbe szállhat, amikor a Pro Recco a Ferencváros vendégeként játszik a Bajnokok Ligája A-csoportjában.

„Szeretném megköszönni, hogy egyedülálló és példátlan lehetőséget adott nekem a világ legjobb klubja. Mindent megteszek, hogy segítsek a csapatnak a céljai elérésében” – idézte Dobudot a Jutarnij.hr portál.

 

Legfrissebb hírek

Adrian Mutu: Ha nincs a kokain, megnyerhettem volna az Aranylabdát

Minden más foci
2025.03.28. 11:01

Mellrák elleni gyógyszerrel bukott le az orosz kötöttfogású birkózó

Birkózás
2025.03.27. 12:29

Nem sikerült a bravúr a Recco ellen: búcsúzott a Vasas a vízilabda Eurokupától

Vízilabda
2025.03.20. 22:16

Tanítványok doppingolása és tiltott szer birtoklása miatt atlétikai edzőt tiltottak el

Atlétika
2025.03.18. 18:26

Kenderesi a hazugságvizsgálatot is vállalja az igazáért

Úszás
2025.03.18. 09:12

Vízilabda: „A Pro Reccónak ki mondana nemet?” – Haverkampf Bence

Utánpótlássport
2025.03.11. 18:10

Tiszeker: Kenderesiék csak egy eltérést magyaráztak meg a hatból

Úszás
2025.03.04. 17:25

Manipulált dokumentumokat nyújtott be a CAS-hoz a HUNADO – ezt állítja Kenderesi ügyvédje

Úszás
2025.03.03. 18:14
Ezek is érdekelhetik