Vízi Eb: a szerbek nyerték a spanyolok elleni ki-ki meccset

2014.07.21. 17:14
A szerbek játékán látszott, hogy egy pillanatig sem aggódtak
Szerbia 8–6-ra legyőzte a spanyol válogatottat a margitszigeti vízilabda Európa-bajnokság B-csoportjának utolsó fordulójában. A szerbek ezzel biztosították helyüket a legjobb hat csapat között. Az esti Magyarország–Horvátország meccsen dől majd el, hogy a csoport második vagy harmadik helyén zárnak-e.

Nagyon kevés gól született a mérkőzés első két negyedében. A szerbek ugyan 2–0-ra megléptek, de Espanol két góllal egyenlített. A nagyszünetben Csuk találatának köszönhetően a szerbek vezettek 3–2-re.

A szerbek szokásukhoz híven nagyon lazán pólóztak, egyáltalán nem lehetett rajtuk érezni, hogy izgulnának. Pedig egy vereség számukra azt jelentette volna, hogy nem jutnak be a legjobb hat közé az Európa-bajnokságon.

A harmadik negyedben Szerbia a háromgólos előnyért is támadhatott, de a spanyolok még tartották magukat. Ismét Espanol hozta közelebb övéit: 4–3-mal kezdődött az utolsó negyed.

A negyedik játékrészre azonban összeestek a spanyolok, többször elváltották magukat védekezésben, ráadásul Espanol egy ötméterest is kihagyott, míg a másik oldalon volt, hogy éppphogy átszivárgott a labda a gólvonalon. A szerbeknek így a mérkőzés végén már nem nagyon kellett izgulniuk.

A spanyol válogatott magyar játékosa, Szirányi Balázs végig aktívan pólózott, több kiállítást is kiharcolt, de ezúttal ez kevés volt a győzelemhez.

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK

Az olasz válogatott 9–9-es döntetlent játszott Görögországgal a margitszigeti Európa-bajnokság.

Mindössze a csoport második és a harmadik helye volt a tét az olasz-görög mérkőzésen. Viszont azt nem lehetett tudni a meccs pillanatában, hogy a másik csoportban a szerbek vagy a horvátok végeznek-e a második helyen. Így túlságosan nem tudtak taktikázni a csapatok, ehelyett játszottak egy elég jó mérkőzést.

Azt még megjegyezzük, hogy ha Alessandro Campagna csapata 12 góllal nyert volna, akkor a csoport élén végzett volna, de erre nem sok esély volt ugyebár.

A meccs elején a görögök vezettek, majd a második negyedben fokozatosan átvette az irányítást az olasz csapat. Kétgólos olasz vezetésnél Görögország két ötméteressel egyenlített, de az utolsó negyednek így is az olaszok vágtak neki egygólos vezetéssel.

A görögök jól hajráztak, s a végén még ők támadhattak a győzelemért – sikertelenül. Igazságos döntetlen született.

A nyeretlenek csatájában egy gól döntött: Franciaország minimális különbséggel nyert Németország ellen, így a B-csoportban a franciák végeztek az ötödik, a németek a hatodik helyen.

Az alsóházi rájátszásban így a 7–12. helyért Franciaország–Grúzia és Oroszország–Németország összecsapásokat rendeznek. A győztesek játszhatnak tovább a 7–10. helyért, a két vesztesre a 11. helyért vívandó helyosztó vár.

Románia három góllal nyert Oroszország ellen. A végeredmény döntően nem befolyásolta a csoportot, hiszen a hat ponttal negyedikként záró románok mögött a három pontot gyűjtő oroszok végeztek az ötödik helyen. A folytatásban a románok már biztosan a 7–10. helyért játszhatnak tovább, az oroszoknak viszont ehhez előbb nyerniük kell a másik hatos hatodikja ellen.

A papírformának megfelelően Montenegró magabiztos, nagy különbségű győzelmet aratott Grúzia ellen. Montenegró veretlenül zárt az A-csoportban, és hatos élére ugorva hárompontos előnyre tett szert a görögökkel 19 órától meccselő olaszokkal szemben. Grúzia nem szerzett pontot a csoportkörben.

Jegyvásárlás: jegyed.hu

31. VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, MARGITSZIGET
FÉRFIAK, CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ

A-CSOPORT

Görögország–Olaszország 9–9 (4–2, 0–4, 3–2, 2–1)
G: Vlahopulosz 3, Milonakisz, Afrudakisz 2-2, Kolomvosz, Gunasz, ill. Di Fulvio, Giorgetti, Figlioli 2-2, Giacoppo, Gallo, Luongo 1-1
Montenegró–Grúzia 17–2 (4–0, 4–0, 4–1, 5–1)
G: Ivovic 6, M. Janovic 4, Jokic 2, Drasko Brguljan, Darko Brguljan, Paskovic, Cuckovic, Klikovak, ill. Elez 2
Oroszország–Románia 8–11 (2–3, 1–3, 2–3, 3–2)
G: Holod 3, Odincov, Zinnatullin, Timakov, Sztepanjuk, Sepeljov, ill. Negrean 5, Radu 2, Chioveanu, Busila, Diaconu, Gheorghe

B-csoport
Franciaország–Németország 8–7 (1–0, 0–2, 4–4, 3–1)
G:
Marzouki 3, Blary 2, Saudider, Jablonski, Khasz, ill. Nossek, Schueler 2-2, Real, Eidner, Oschernikat
Szerbia–Spanyolország 8–6 (2–2, 1–0, 1–1, 4–2)
Gólszerzők: Csuk 2, Mandics, D. Pijetlovics, Milan Alekszics, F. Filipovics, Prlainovics, Mitrovic 1-1, ill. Espanol 4, Molina 2