A Hiosz sem tudta megszorítani a Honvédot, amely így csoportelső lett

2008.11.02. 11:55
Harmadik mérkőzését is simán megnyerte a Domino-Honvéd a férfi LEN-kupában, s ezzel csoportelsőként került a legjobb 16 közé. A magyar csapat 14–3-ra verte meg a görög Hioszt a vasárnap délelőtti találkozón. A lengyel Szczecint 20–7-re felülmúló Szeged-Beton ugyancsak továbblépett csoportjából.
Molnár Tamás ismét klasszishoz méltóan játszott
Fotó: Czagány Balázs (archív)

Mivel az első két találkozóján biztosan győzött a Domino-Honvéd (amely a nemzetközi meccseken T-Mobile Honvéd néven szerepel), csak a csoportelsőség volt a tétje a harmadik összecsapásnak, amelyen az első három percben nem esett gól. A jeget Székely Bulcsú törte meg, aki megúszás után ziccerből lőtt a görögök kapujába. Ezt két gyors találat követte, előbb Molnár Tamás lőtt kintről, majd Szivós Márton iratkozott fel a listára. Vári Attila emberelőnyből dobott góljával alakult ki az első negyed végeredménye (4–0).

A továbbiakban is egyoldalú küzdelmet láthatott a Kőér utcai uszoda közönsége, no meg egy gyönyörű ejtést Matajsz Márktól, amellyel már 7–0-ra vezetett a hazai együttes. Közben Gergely Istvánnak lehetetlen volt gólt lőni – a kétszeres olimpiai bajnok kapus mindent védett. Azaz csak majdnem mindent, mert a 15. percben aztán nagy nehezen csak felavatták a Hiosz játékosai.

A harmadik negyedben a klasszisát ezúttal is igazoló Molnár Tamás és a fiatal tehetség, Bátori Bence növelte a magyar csapat előnyét. Edzőmérkőzéssé alakult a találkozó, melynek utolsó felvonását 12–2-es állásról kezdték a felek. Ekkor a Honvéd már nem erőltette túlságosan meg magát, így csupán 2–1-re hozta ezt a szakaszt, a végeredmény tehát 14–3 lett.

A J-csoportban, Montpellier-ben a Szeged szintén megnyerte az utolsó csoportmérkőzését – 20–7-re a lengyel Arkonia Szczecin ellen. A végső sorrendről a Barcelona–Montpellier összecsapás döntött, és mivel 14–9-re a spanyolok nyertek, a Tisza-partiak másodikként jutottak tovább.

Az L-csoportban az Újpest ugyan rendkívül simán, 26–7-re diadalmaskodott az utolsó csoportmérkőzésén a brit Rotherham ellen a férfi LEN-kupában, továbbjutást még nem ünnepelhetnek a magyar csapat játékosai, mivel sorsuk csak a kvartett utolsó találkozóján, az orosz Kazany és a spanyol Sant Andreu összecsapásán dől el.

LEN-KUPA, FÉRFIAK

K-CSOPORT, BUDAPEST
T-MOBILE HONVÉD–NC OFF HIOSZ (görög) 14–3 (4–0, 3–1, 5–1, 2–1)
Kőér utca, 500 néző. V: Peris (horvát), Savcsenko (fehérorosz)
HONVÉD: GERGELY – Székely 1, SZÍVÓS 3, MOLNÁR T. 4, BÁTORI 3, Iosep, Vári 1. Cs: Győrke (kapus), Jansik 1, Matajsz 1, PAJÁN, Borsós. Edző: Vad Lajos
HIOSZ: Miszencisz – Franicsevics, G. Funtulisz, Kandioglu, J. FUNTULISZ 1, Kacaunisz, NTULOSZ 1. Cs: Takiasz (kapus), Minidisz, Dudeszisz 1, Tetterisz. Edző: Dimitriosz Mavrotasz
Gól – emberelőnyből. 8/3, ill. 6/1
Hétméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Kacaunisz (18. p.), Vári (27. p.)
Sárga lap: Mavrotasz (13. p.)

Vad Lajos: – A csapat átérezte a mérkőzés súlyát, és ennek megfeleően is játszott.
Dimitriosz Mavrotasz: – Nekünk nagy siker, hogy egy montenegrói csapatot megelőzve a következő körben vagyunk. Molnár Tamás extraklasszis.

A másik mérkőzésen: PVK Val Prcsanj–Portinado 17–10 (5–1, 3–4, 5–2, 4–3)

A CSOPORT VÉGEREDMÉNYE

1. HONVÉD 3 3 62–13 9
2. Hiosz 3 2 1 39–32 6
3. Prcsanj 3 1 2 35–45 3
4. Portinado 3 3 20–66 0

J-CSOPORT, MONTPELLIER
SZEGED-BETON VE–KS ARKONIA SZCZECIN (lengyel) 20–7 (7–2, 2–1, 7–0, 4–4)
Montpellier. V: Bock (német), Ramos (portugál)
SZEGED: Németh Zs. – Molnár P. 1, Varga P. 3, Mihajlo Korolija, Weszelovszky 9, Török B. 1, Juhász Zs. 2. Cs: Vejzagics 1, Lehmann, Milos Korolija 1, Komlósi 2, Kuncz. Edző: Kásás Zoltán
A Szczecin gólszerzői: Sekula 3, Knap, Leszek, Turowski, Wójcik

További eredmények. 2. forduló: Montpellier (francia)–Szczecin 11–4 (5–1, 1–0, 2–2, 3–1). 3. forduló: Montpellier–CN Barcelona (spanyol) 9–14 (2–5, 1–3, 4–3, 2–3)

1. Barcelona 3 3 46–23 9
2. SZEGED 3 2 1 40–24 6
3. Montpellier 3 1 2 26–28 3
4. Szczecin 3 3 15–52 0

L-CSOPORT, BARCELONA
UNIQA-UTE–ROTHERHAM METRO (brit) 26–7 (7–0, 8–2, 6–1, 5–4)
Barcelona. V: Csirics (szerb), Szkalohoritisz (görög)
UTE: Pelle – Salamon 2, Kovács O. 1, Suti 6, Máthé 3, Somogyi 3, Létay 4. Cs: Bisztritsányi (kapus), Kéri 1, Szabó N. 1, Debreczeni, Kotszidisz 1, Szabó B. 4. Edző: Petrovics Mátyás
A Rotherham gólszerzői: Swainson 2, Armstrong, Kelly, Rutherford, Scholefield, Vincent

További eredmény: CN Sant Andreu (spanyol)–Szintez Kazany (orosz) 10–7 (2–4, 1–2, 3–0, 4–1)

1. Kazany 3 2 1 49–19 6
2. Sant Andreu 3 2 1 50–25 6
3. UTE 3 2 1 45–31 6
4. Rotherham 3 3 15–84 0