A Vasas négy góllal legyőzte az Egert, és ezzel egyenlített

2008.04.25. 21:42
Vasárnap a bajnoki döntő első mérkőzésén hazai pályán az Eger hosszabbítás után legyőzte a Vasast. A második találkozón a Komjádi uszodában Földi László csapata 11–7 arányban nyert, így egyenlített a három győzelemig tartó párharcban.
Varga Dénes három gólt szerzett a bajnoki döntő második meccsén
Fotó: Farkas József (archív)

Az Eger–Vasas bajnoki döntő első mérkőzése a végletekig kiélezett csatát hozott, amely csak a hosszabbításban dőlt el. A Komjádi uszodában rendezett második találkozó csak két negyedig volt szoros.

A meccs első találatára másfél percet kellett várni. A hazaiak második emberelőnyét Steinmetz Ádám váltotta gólra, de nem sokkal később Biros Péter szintén emberelőnyből egyenlített.

Az első negyedben, majd a másodikban is ez a forgatókönyv folytatódott, vagyis felváltva estek a gólok. Hazai oldalon Varga Dénes, és Heinrich Dávid , míg a vendégeknél a Biros és Kiss Csaba volt eredményes.

A félidőig a Vasas jóval több veszélyes akciót vezetett, de ez az eredményben nem tükröződött, hiszen nem tudtak jelentős előnyre szert tenni Földi László tanítványai.

A második negyed egy Varga Dénes góllal, és egygólos hazai vezetéssel zárult.

A harmadik játékrészben aztán egy perc telt el, amikor Kovács Róbert kettőre növelte az előnyt, ami után hullámvölgybe kerültek az egriek, és négygólos előnyre tett szert a Vasas.

Az utolsó negyedben egyszer még fel tudott zárkózni két gólra az Eger, de az egyenlítésre már nem volt esélye Gerendás György csapatának, sőt a hajrában ismét a hazaiak lőttek egymásután két gólt. A 11–7-es végeredményt Varga Dénes állította be, aki három góljával a mezőny legeredményesebb játékosa lett.

A három győzelemig tartó párharc állása 1–1. A következő találkozót hétfőn rendezik, Egerben.