Kuba sem jelentett gondot, már a döntetlen is elég a spanyolok ellen

2008.02.20. 13:47
A női vízilabdázók Imperiában zajló olimpiai kvalifikációs tornáján a csoportkör negyedik fordulójában a negyedik mérkőzését is megnyerte a Godova Gábor szövetségi kapitány által irányított magyar válogatott, amely ezúttal Kuba együttesénél bizonyult jobbnak kilenc góllal. Csapatunk így a B csoportban változatlanul veretlen, és várja a spanyolok elleni utolsó összecsapást. Miután a csoport mai rangadóján Kanada legyőzte Spanyolországot, utóbbiak ellen már a döntetlen is elég a mieinknek az elődöntőbe jutáshoz, illetve az azért járó olimpiai kvalifikációhoz.
Csapatunk legeredményesebbjeként Pelle Anikó öt gólt szerzett Kuba ellen
Czagány Balázs (archív)

Újabb meccsét is úgy kezdte Imperiában, mint a korábbiakat a magyar csapat, amely gyorsan elhúzott 3-0-ra.

Ezért is volt váratlan az itáliai torna első negyedvesztése (4-3 oda).

Ez viszont felrázta Godova Gábor alakulatát, s a harmadik játékrészben már helyreállt a (póló)világ rendje, brillíroztak a magyarok (6-0 ide), s végül fölényesen diadalmaskodtak 16-7-re a karibi rivális felett.

A nap rangadóján Kanada együttese - amelyet Stieberék hétfőn 11-6-ra vertek - egy góllal legyűrte a spanyolokat, ennél fogva a csoportgyőzelmet, s az ezzel járó egyenes kijutást az olimpiára, már egy döntetlennel is eléri a magyar válogatott. (MTI)