Férfi vízilabda LEN Kupa: ötgólos előnyt szereztek az egriek

2007.11.24. 20:02
Az Eger öt góllal jobbnak bizonyult az Oradea csapatánál a férfi vízilabda LEN-kupa nyolcaddöntőjében zajló párharc első mérkőzésén.
A hazai csapat az első játékrészben csak emberelőnyből talált be a szívósan védekező, három magyarral szereplő vendégek kapujába. A második negyedben, 3-2-után belelendültek Vargáék, s a harmadik szakaszban már 9-2-re is vezettek. Később háromszor is négy gólra csökkentette hátrányát a román gárda. Nyéki Balázs utolsó találatával aztán meglett az eredetileg is remélt, minimum ötgólos különbség. A vendégcsapat igazolta jó hírét, sportszerű, jó hangulatú mérkőzésen maradt alul. Az Eger nagy lépést tett a továbbjutás felé, a december 8-i visszavágó formalitásnak ígérkezik. Szécsi jól védett, Hegedűs és Varga II. Zsolt kimagaslott a mezőnyből.
Férfi vízilabda LEN Kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
Brendon-UPC-ZF-Eger - CSM Leonardo Oradea 14-9 (3-1, 5-1, 3-4, 3-3)
Gólszerzők: Varga II., Hegedűs 3-3, Kiss Cs., Biros, Nyéki 2-2, Feltham, Binder, illetve Dunca 3, Baidoc, R. Georgescu 2-2, Zentai, Tarnovetchi