A Szeged nyerte a trónkövetelők „háborúját” az Eger ellen

2007.10.23. 21:06
Kétgólos győzelmet aratott a Szeged az Eger ellen a magyar férfi vízilabda-bajnokság élvonalában (ING OB I.). Gyöngyösi András alakulata hazai medencében, 10-8-ra verte az előző szezon bronzérmesét. Nyert a Ferencváros, az OSC a sírból mentett pontot a Szolnok ellen.
Gyöngyösi András csapata kemény csatát nyert meg
NS-archív
NS-archív

PIROS LAP GERENDÁSNAK

Néhány másodperccel a harmadik negyed vége előtt Gerendás György időt szeretett volna kérni, ám sem a bírók, sem a zsűriasztal nem észlelte. A szakember dühösen veszekedett az érintettekkel, villant a piros lap, majd kezdődött a magánszám, átvonult a zsűriasztalhoz, és hosszasan perlekdett az ott ülőkkel – az elhangzottakat inkább nem idéznénk –, majd kísérettel elhagyta az uszodát.
A játéknap legnagyobb érdeklődéssel várt találkozója az Eger szegedi vendégjátéka volt. Az elmúlt szezon két (vesztes) elődöntősének háborúra emlékeztető mérkőzését pedig a Szeged nyerte 10-8-ra.

Jól kezdett a vendégcsapat, már az első negyed közepén 3-1-re vezetett. A meccs korai szakaszában azonban sikerült megtörnie a Szegednek az Eger lendületét, és villámgyorsan 3-3-ra egalizált.

A folytatásban azonban kisebb meglepetésre a hazai gárda lépett meg riválisától. A kemény küzdelemben a Szeged alig engedte kibontakozni a talán nagyobb nevekből álló hevesi alakulatot.

Elöl pedig az 5 gólig jutó Balatoni Máté egyedül vitte hátán csapatát. A balkezes játékosnak köszönhetően a vendéglátók a zárónegyednek 8-5-ös állással vágtak neki.

A végén már nem hibázott a Gyöngyösi-csapat, s 10-8-as győzelmet aratott.

A Ferencvárosnak egynegyedni jó, de legalább is eredményes játék elég volt az idén harmatgyenge BVSC othonában. Sommossy József tanítványai már a félidőben négy góllal vezettek, köszönhetően a második negyedben lőtt öt góljuknak. A magabiztos előny bírtokában pedig a Fradi már nem erőltette túl magát, s a különbséget megtartva 9-5-re nyert.

Az OSC szinte reménytelen helyzetből mentett pontot a Szolnok ellen. A tiszaparti csapat 9–6-ra is vezetett a zárónegyedben, és már győztesnek látszott, ám Hangody László góljával 2 másodperccel vége előtt a vendégek döntetlenre (9-9) mentették a mérkőzést.

OB I. FÉRFIAK

6. FORDULÓ:
SZEGED-BETON VE-BRENDON-UPC-ZF-EGER 10–8 (3–4, 1–0, 4–1, 2–3)
Szeged, 400 néző. V: Fekete B., Németh A.
A mérkőzés osztályzata: 3
Gól – emberelőnyből: 13/7, ill. 9/4
Ötméteresből: 1/0, ill. 1/1
Kipontozódott: Nyéki (16. p.), Hegedüs (22. p.), Lehmann (26. p.), Varga P. (30. p.)
Kiállítva (cserével, végleg): Juhász Zs. (12. p.), Monostori (21. p.), Feltham (28. p.)
Sárga lap: Gyöngyösi András (7. p.)
Piros lap: Juhász Zsolt (a Szeged technikai vezetője, 14. p.), Gerendás György (24. p.)
SZEGED: BAKSA, Weszelovszky 2, VARGA T. 1, Lehmann 1, Éles, BALATONI 5, Komlósi 1 Cs: Monostori, Juhász Zs., Varga P., Molnár P.
EGER: Szécsi, BIROS 3, Feltham 1, Decker Á. 1, KIS G. 1, Császár
Kiss Cs. 1 Cs: Hegedüs, Matajsz 1, Binder, Nyéki, Varga II Zs., Kovács G.
MESTERMÉGLEG
GYÖNGYÖSI ANDRÁS: Mai győzelmünket a születésnapját ünneplő elnökünknek ajánljuk. Valamint tisztelgünk az 1956-os hősi halottak előtt. Ami a mérkőzést illeti, óriásit alkotott a csapatom
GERENDÁS GYÖRGY: Mit kell tennie egy edzőnek ahhoz Szegeden, hogy észrevegyék az időkérését?
BVSC-FTC-APRILIA 5–9 (1–2, 2–5, 1–1, 1–1)
Szőnyi út, 100 néző. V: Székely Z., Kun
BVSC: Szabó A. – Ambrus, Szűcs L., Pecz 1, Galambos, Németh I Zs. 1, Simon 1. Cs: Kuncz, Kriszt 1, Nagy S. 1, Szabó P., Zsoldos. Edző: Vincze Balázs
FERENCVÁROS: JÁSZBERÉNYI – Bálint, DÁVID 3, Gerritse 1, Regős Áron, MARNITZ 3, Kállay. Cs: Boros, Kaszper 1, Hoppál 1, Persely, Vrezgó. Edző: Somossy József
Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 4/3
Ötméteresből: –, ill. 1/1
Vincze Balázs: – Magától nem jön a siker…
Somossy József: – Sajnálom, hogy ezt a két pontot a nemzeti ünnepen kellett megszerezni.
SZOLNOKI FŐISKOLA VSC-OSC-OPUS VIA 9–9 (2–2, 3–2, 3–2, 1–3)
Tiszaligeti uszoda, 200 n. V.: Bátori, Dodog
SZOLNOK: GYÖRKE – HANGAY Z. 2, Csányi 1, Hangay R. 1, Plézer, Balogh, PÁSZTOR 2. Cs: Cseh 2, Kistamás, Mohi, Kovács G., Gyurováth 1
Edző: Lukács Dénes
OSC: ÁTS – BENCZÚR 2, Németh D., HANGODY L. 3, Gulyás, Tóth L. 2, Hangody Gy. Cs: Gábor, Ibolya 1, Tiba 1, Klie, Gergely B.
Edző: Bíró Attila
Emberelőnyből:9/3, ill. 15/4.
Ötméteresből: 1/1, ill. 3/2.
Kipontozódott:Németh (17.), Mohi (16.), Plézer (25.).
Kiállítva végleg cserével: Ibolya (19.), Cseh S. (19.), Tóth L. (24.), Gyurováth (28.), Tiba (28.)
Lukács Dénes: – Minősíthetetlen ami történt, sajnos többet nem mondhatok, mert megint eltiltanak.
Bíró Attila: – Győzelemmel felérő döntetlent értünk el, volt tartása csapatunknak.
FEHÉRVÁR PÓLÓ SE-PENDOLA-SZENTES-ELEKTROGLOB 6–8 (1–1, 0–1, 1–2, 4–4)
Székesfehérvár, 150 néző. V: Pellei, Belleon
FEHÉRVÁR: VERES – Péter 1, HEGEDŰS 1, HESZ 1, Deme 1, Gelley 1, Rom. Cs: Régi (kapus), Dabrowski, Naganuma, Lázár 1., Tóth B. Játékos-edző: Dabrowski Norbert
SZENTES: HORVÁTH T. – MAKLÁRI 1, Papp 1, Józsa, Döbrössy, Csente 1, Vígh 1. Cs: BARANYI 1, Torday, Jaksa, THURZAI 3, Szabó T. Edző: Berki András
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 6/4
Ötméteresből: 2/1, ill. 1/1
Kiállítva (végleg cserével): Veres (30.)
Dabrowski Norbert: – Gratulálok a Szentesnek, ma minden mutatóban jobbak voltak nálunk.
Berki András: – Nagyon örülök a győzelemnek. Közönségszórakoztató mérkőzésen a védekezésünkkel nyertünk.