A lilák Pécsett nyertek, és kiharcolták a mindent eldöntő meccset

2007.06.03. 20:07
Egyenlített az Újpest csapata a férfi vízilabda ob I 5-8. helyéért folyó rájátszásában a Pécs ellen, így a következő összecsapás dönt arról, melyik együttes játszhat majd az 5. helyért a Ferencváros együttesével.
Petrovics Mátyás a csapata egységét emelte ki a mérkőzés után

Az UTE az első negyedben két góllal elhúzott, és ezt a különbséget őrizgette aztán egészen a lefújásig.

Bár Ambrus Tamás vezetőedző gárdája a záró nyolc perc kezdetére egyetlen gólra felzárkózott, a végjátékban már csak a fővárosiak voltak eredményesek, így kiharcolták a döntő találkozót. Ezt a meccset kedden vagy szerdán rendezik meg.

A másik ágon az FTC-Aprilia már korábban továbbjutott, így ennek a párharcnak a győztese Somossy József csapatával az ötödik, míg a vesztes a BVSC-vel a hetedik helyért mérkőzhet majd.

FÉRFI VÍZILABDA OB I, RÁJÁTSZÁS AZ 5-8. HELYÉRT:

ÖTÖDIK MÉRKŐZÉS:
PVSK-FÜSZÉRT – UTE ÓBUDA-ÚJLAK 5–7 (1–3, 2–2, 2–1, 0–1)
Pécs, 200 néző. V: Marjai, Petik
PÉCS: GÁRDONYI – Ridzyk, Ágner 2, BABAY 1, Czigány 2, Surányi, Lukács G. Cs: De Blasio, Pataki, Kollár. Edző: Ambrus Tamás
UTE: BISZTRITSÁNYI – BORSÓS 1, Sziklai, Suti 1, Vörös 1, Salamon 1, DEBRECZENI 3. Cs: Kotszidisz, Olasz, Szabó Z. Edző: Petrovics Mátyás
Gól – emberelőnyből: 11/3, ill. 5/2
Ötméteresből: 1/0, ill. 0
Kipontozódott: Suti (24. p.)
Az egyik fél nyolcadik pontjáig tartó párharc állása: 7–7.

Ambrus Tamás: – Már a mérkőzés elején láttam, hogy nem olyan a hozzáállásunk, mint amilyet egy ilyen meccs megkívánna. A következő találkozón mindent megteszünk a sikerért.
Petrovics Mátyás: – A csapat csupa nagybetűvel…