Megnyerte elmaradt mérkőzését, és a harmadik helyen zárt a Szeged

2007.05.15. 22:03
A Szeged szerezte meg a harmadik helyet a férfi vízilabda ob I alapszakaszában, miután a playoff előtti utolsó mérkőzésén kedden 14-8-ra nyert góllal nyert Szolnokon. Simán nyert a Vasas és a Domino is.
Monostori Attila ezúttal húzóembere volt csapatának
NS-archív
NS-archív

Május 5–én a hihetetlen vihar miatt elmaradt a Szeged vendégjátéka Szolnokon, kedden azonban semmi akadálya nem volt, hogy egymásnak feszüljön a két kelet-magyarországi alakulat.

A Damjanich uszodában ezúttal kánikula fogadta a két csapatot, és a melegben az esélyesebb vendégek, esélyt sem adva ellenfelüknek, nyertek 14-8-ra.

A találkozón az első perctől kezdve folyamatosan növelte előnyét a Gyöngyösi-csapat, amelyben ezúttal Monostori „vitte a prímet”, három találatával kiemelkedett a mezőnyből.

Győzelmével a Szeged megszerezte az alapszakaszban a harmadik helyet, és így a Vasassal találkozik majd az elődöntőben.

A nyolc megszerzett pontig tartó elődöntő 2-2-es állásról indul majd.

Földi László együttese a zárofordulóban az OSC ellen diadalmaskodott, a vártnál talán kissé nehezebben. Igaz, az ötgólos különbség csak a játékosok tudásbeli különbségét ismerve tűnik a vártnál szorosabbnak.

Érdekesség, hogy a vendégeknél bemutatkozott a fiatal Kemény Kristóf, a szövetségi kapitány, Kemény Dénes fia.

A játéknap harmadik mérkőzésén a már alapszakasz-győztes Domino simán verte a stabil középcsapatnak számító Pécs együttesét.

A Honvéd főleg a harmadik negyedben hengerelt, ekkor hat góllal szórtak többet ellenfelüknél Kovács Istvánék. A végén 21-8 állt az eredményjelző táblán.

A Domino az Eger ellen küzdhet meg a döntőbe jutásért, ám miután Gerendás György csapata nem ért el pontot ellenük, négypontos előnnyel várhatják a legalább kétfelvonásos csatát.

VÍZILABDA. ING OB I

ALAPSZAKASZ, ELMARADT MÉRKŐZÉS
SZOLNOKI FŐISKOLA VSC-SZEGED-BETON VE 8–14 (2–4, 3–5, 2–2, 1–3)
Szolnok, 200 néző. V: Juhász Gy., Fekete B.
SZOLNOK: Sűrű – Hangay Z. 1, Csányi , Hangay R., SÜVEGES 3, BALOGH Z. 3, Pásztor. Csere: Veres (kapus), Balog Z., Kistamás, Mohi 1. Edző: Lukács Dénes
SZEGED: BAKSA – Juhász Zs., Varga P. 1, LEHMANN 2, Tóth L. 1, Komlósi 1, ÉLES 4. Csere: MONOSTORI 3, Szamardzsics, Mészáros 1, Molnár P. 1. Edző: Gyöngyösi András
Gól – emberelőnyből: 12/1, ill. 9/6
Ötméteresből: 2/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Juhász (21. p.), Komlósi (28. p.)
Kiállítva (cserével végleg): Mohi (14. p.)
Lukács Dénes: – Gratulálók a szegediek harmadik helyéhez
Gyöngyösi András: – Örülük, hogy győzelemmel búcsúztunk a Damjanich uszodától. Kívánom, hogy legyen a szolnokikaknak egy szép fedett uszodájuk.
ALAPSZAKASZ, 21.FORDULÓ
TEVA-VASASPLAKET-OSC OPUS-VIA 16–11 (4–2, 4–2, 4–3, 4–4)
Komjádi uszoda, 100 néző. V: Kiszelly, Petik
VASAS: Jónás – Steinmetz B., Mátyás, Kincses 1, VARGA DÁNIEL 4, HOSNYÁNSZKY 3, KOVÁCS R. 3. Cs: Tóth M. 2, Kuncz, Heinrich 2, Kelemen 1, Szőke, Fülöp B. Edző: Földi László
OSC: Áts – Takács A. 2, Szőcs 1, HANGODY L. 4, Hangody Gy., Ferkó 1, Tiba 1. Cs: Ürögi 1, Klie, Gergely B., Ibolya 1, Kemény K. Edző: Bíró Attila
Gól – emberelőnyből: 12/7, ill. 8/4
Ötméteresből: 1/1, ill. –
Földi László: – Ez egy kicsit döcögött...
Bíró Attila: – Időnként helytállt fiatal csapatom, melynek örülök, s annak is, hogy Kemény Kristóf bemutatkozott.
DOMINO BHSE-PVSK-FÜSZÉRT 21–8 (4–1, 5–4, 7–1, 5–2)
Kőér u., 100 néző. V: Székely Z., Füzesi Zs.
DOMINO BHSE: Györke – Bárány 1, BIROS 2, SZÍVÓS 2, Paján 1, DR. KISS G. 3, Benedek 2. Cs: Székely 2, KOVÁCS O. 2, Fodor 1, DR. MOLNÁR T. 2, Vári 2, Hárai 1. Edző: Kovács István
PVSK: Kósz – ÁGNER 3, Czigány 1, Ridzyk, Surányi, BABAY 3, Bóbis. Cs: Petőváry, Pataki, Tusa, Kollár, Lukács 1. Edző: Ambrus Tamás
Gól – emberelőnyből: 3/2, ill. 3/0
Ötméteresből: 2/2, ill. 1/0
Kipontozódott: Ágner (25. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Szívós (32. p.)
Kovács István: – Gratulálok csapatomnak! Eloszlattuk a kételyeket!
Ambrus Tamás: – Az adósságot visszafizették.