Az Eger Pécsett, az FTC a Szőnyi úton, a Szeged Szentesen nyert

2007.05.12. 18:49
A Szeged magabiztosan győzött a Szentes ellen a férfi vízilabda ob I 22. fordulójában. A bajnoki címre is esélyes Eger nem kegyelmezett a Pécs (6-11), a fővárosi derbit, a BVSC–FTC találkozót pedig a vendégek nyerték 10-5-re.
Kiss Csaba három góllal segítette az Eger győzelmét
Meggyesi Bálint ? archív

A Csongrád megyei rangadó első félidejében Tóth László hatékony centerjátékának köszönhetően 5–0-ra elhúzott a Szeged, a második negyedben a 18 éves Aradszki András akciógóljaival csökkentette a hátrányát a Szentes.

A hátralévő 16 percben könnyed játékkal növelte előnyét a hazai csapat, amely mindössze két gólt engedélyezett ellenfelének.

Budapesten, a Szőnyi úton az első félidő kiegyenlített játéka után a harmadik negyedben a Ferencváros elhúzott a hazai BVSC-től, így az utolsó játékrészben a vasutasok már hiába is próbálkoztak volna.

Somossy József együttese a záró nyolc percet is megnyerte, így végül 10-5-re győzött.

Az Eger a háromgólos Kiss Csaba és a válogatott center, Kis Gábor, na meg a kapus, Jászberényi Gábor vezérletével Pécsett győzött.

A baranyaiak három negyeden át jól tartották magukat, a záró játékrészben azonban három góllal volt jobb Gerendás György társulata.