Vízilabda Eb: teljes a Szilágyi-csapat

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2006.08.28. 21:01
Címkék
Az olaszokkal vívott két egri felkészülési mérkőzés (8-7-es győzelem, majd 7-6-os vereség) után véglegesítette a szeptemberi vízilabda Európa-bajnokságon szereplő 15 fős együttesét Szilágyi Péter (képünkön) női szövetségi kapitány.
A szakvezető az eddig 13 névből álló listáját hétfő este a bő két héttel ezelőtti kínai Világkupán ötödikként végzett együttesben is helyet kapott Brávik Fruzsinával és az öt éve kontinensgyőztes, ám a 2004-es athéni olimpia után a válogatottból kikerült Györe Anettel egészítette ki. Györe mellett a "tizenötök" közül a 2001-ben Budapesten Európa-bajnok, tavaly, Montrealban világbajnok Tóth I Andrea hiányzott még az augusztusi tiencsini Vk-ról.

A gárda, amely a legutóbbi, 2003-as szlovéniai Európa-bajnokságon a döntőt éppen az itáliaiakkal szemben elveszítve lett második, csütörtökön kel útra Belgrádba, a szeptember 1. és 10. között zajló 2006-os földrészközi csúcseseményre a következő összetételben:

Kapusok: Horváth Patrícia, Tóth II Andrea
Mezőnyjátékosok: Benkő Tímea, Brávik Fruzsina, Bujka Barbara, Drávucz Rita, Györe Anett, Pelle Anikó, Primász Ágnes, Stieber Mercedes, Takács Orsolya, Tomaskovics Eszter, Tóth I Andrea, Valkay Ágnes, Zantleitner Krisztina


Az NSO ajánlja:

A magyar női válogatott első csoportmérkőzését az Eb-n a hollandokkal játssza szombaton, majd a spanyolok következnek vasárnap, s a házigazda szerbek hétfőn.
Legfrissebb hírek

Mérkőzéseket dönt el a Liverpoolban Szoboszlai Dominik; Borbély Balázs: A kupadöntő lehetne az évad csúcspontja

E-újság
1 órája

Pénteki sportműsor: FTC–DVTK, Vitek Dárius vb-döntőben birkózik

Minden más foci
1 órája

Nyilvános vergődés – Malonyai Péter publicisztikája

Tenisz
1 órája

Nem sikerült szépen a BL-visszatérés, Sallai Rolandék csúnya vereségbe szaladtak bele Németországban

Bajnokok Ligája
2 órája

Marcus Rashford duplájával a Barcelona nyert a Newcastle vendégeként

Bajnokok Ligája
2 órája

Korai kiállítás döntött, a Manchester City két góllal legyőzte a Napolit

Bajnokok Ligája
2 órája

A Magdeburg nyerte a Barca elleni csúcsrangadót a férfi kézilabda BL-ben

Kézilabda
2 órája

Ötgólos meccsen győzte le Romániát, előnnyel utazhat a visszavágóra a magyar futsalválogatott

Magyar válogatott
3 órája
Ezek is érdekelhetik