Megnyugtató előnyre tettek szert a hevesiek

Bajzát RafaelBajzát Rafael
2005.05.01. 21:38
Ki lesz a bíró? Fontos kérdés napjainkban egy magyar pólómeccs előtt. A sztrájkhelyzetben a bronzéremről és Euroliga-indulásról döntő csata első felvonására - az MVLSZ felkérésére - Törökországból érkeztek a játékvezetők, a nemzetközi szinten a legjobbak közé sorolt Erhan Tulga és fiatal társa, Emanuel Taylan.
Szécsi különösen a negyedik negyedben babonázta meg a szegedieket (Fotó: Czagány Balázs)

BRENDON-ZF-EGER-SZEGED BETON VE 12-8
(2-2, 4-2, 3-3, 3-1)
Eger, 800 néző. V: Tulga, Taylan (törökök)
EGER: SZÉCSI - WESZELOVSZKY 3, Decker 1, Matajsz 1, HEGEDÛS 1, Nyéki 2, KISS CS. 2. Cs: Fülöp, Kis G. 1, Dabrowski, Gór-Nagy, Czigány 1, Seress. Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán
SZEGED: Barát - Molnár P., VARGA P. 3, Tóth L. 1, Komlósi, LEHMANN 2, Ágner 1. Cs: Éles 1, Pataki, Boros, Plézer. Edző: Gyöngyösi András
Gól - emberelőnyből: 9/7, ill. 14/4
Négyméteresből: 1/1, ill. -
Kipontozódott: Gór-Nagy (19. p.), Matajsz (25. p.)

A ráúszás után tapogatózásra alig maradt idő, az első két percben több történt, mint máskor egy negyed alatt. Kontrafault a Szeged ellen, kimaradt kettős emberelőny a hazaiaknál, emberelőnyben két méteren belülre úszó vendégjátékos. A változatos mérkőzés első találata Kiss Csaba nevéhez fűződött, aki hat méterről lőtt a léc alá. A szegediek egyenlítésének akkor örülhetett Ágner Zoltán, amikor már kiegészült a hazai védőfal. Egy perccel a negyed vége előtt Lehmann az újabb fórt értékesítette, de mégsem zárult szegedi vezetéssel a negyed, Weszelovszky ugyanis előnyös helyzetet váltott gólra. A második negyed Szécsi bravúrjával kezdődött, amelyből indulva Decker elemi erővel vágta a labdát Barát hálójába. Hegedűs jól kijátszott előnyfigurát értékesített. A szegediek öt előnyükből mindössze egyet váltottak gólra (Éles), így Nyéki négyméterese, majd Matajsz húzása növelte a hazaiak előnyét (6-3). A fordulás előtt három másodperccel még Lehmann kilencméteres kapufás bombájával gondoskodott arról, nehogy túlságosan is megnyugodjanak Fülöpék.

A vendégek a találkozó második felében kétszer is képesek voltak háromgólos hátrányukat egyre csökkenteni. Varga Péter duplája alakította például az állást 8-7-re. Tizenhárom másodperccel a harmadik felvonás vége előtt újra Weszelovszkynak sikerült egykori csapatának bosszúságot okozni. A záró játékrészben Szécsi Zoltán játszotta a főszerepet, hat bravúros védése a hazaiak elszántságát növelte. Három hevesi találattal már 12-7-re alakult az állás, Varga Péter még szépített, de a kapusposzton, védekezésben és támadásban is jobb egriek nagy lépést tettek a bronzérem felé. A vendégek emberelőnyös helyzetekben mutatott játéka (14/4) a legutóbbi, 9-3-as egri sikerrel záruló találkozó mélyrepülését (17/3) másolta.

A négygólos siker elegendő lesz Szegeden?
Gerendás György:
Bízom benne, hogy igen. Elégedett vagyok a látottakkal, szívvel-lélekkel küzdöttünk, hajtottunk, a taktikát betartva igazi csapatot alkottunk. Jól értékesítettük az emberelőnyös helyzeteket.

Felkészült a szegedi lövőkből?
Szécsi Zoltán:
Inkább igazi csapatmunka kellett a magabiztos győzelemhez. Egymást segítve összeállt a védőfal, sikeres volt a taktikánk. Hibátlan játékvezetés mellett, jó ritmusban védekeztünk, és magabiztosan támadtunk.