Tengernyi emberelőny Egerben

Tudósítóinktól TudósítóinktólTudósítóinktól Tudósítóinktól
2005.02.26. 23:41
"Köszönjük, Szeged!" felirat fogadta a vidéki rangadóra érkező vendégeket. Az egri ultrák a rivális Vasas ellen pénteken aratott csongrádi győzelmet honorálták ezzel. De vajon melyik csapaton jelentkezik jobban a "másnaposság?" - ez volt az Eger és a Szeged találkozójának legfőbb kérdése.
Kiss Gergely (szemben) és a többi honvédos a Kôér utca helyett a Komjádi uszodában fogadta soros ellenfelét, és ahogy pénteken az Eger, szombaton az UTE sem tudott kellô ellenállást kifejteni a piros-fehérekkel szemben (Fotó: Mirkó István)

BRENDON-ZF-EGER - SZEGED-BETON VE 9-3
(3-1, 2-1, 1-0, 3-1)

Eger, 600 néző.
V: Horváth Cs., Schlosser
EGER: JÁSZBERÉNYI - Decker 1, Nyéki 1, Dabrowski, WESZELOVSZKY 2, MATAJSZ 3, Kiss Cs. Cs: Bálint, Czigány, Gór-Nagy, SERESS 1, Kis G., Hegedűs 1. Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán
SZEGED: Barát - Lehmann 1, Varga P. 1, Molnár P., Komlósi, Tóth L., Ágner 1. Cs: Boros L., Pataki, Plézer, Munkácsy, Éles, Szabó Z. Edző: Gyöngyösi András
Gól - emberelőnyből: 11/5, ill. 17/3
Négyméteresből: 1/1, ill. -
Kipontozódott: Komlósi (15. p.), Lehmann (26. p.), Hegedűs (27. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Molnár P. (26. p.)

Sokkal könnyebb meccsre számítottak?
Matajsz Márk, a mérkôzés legjobbja: - Jobban játszottunk, mint a Domino ellen, mindhárom gólomnál sikerült egy gyors passzt követôen a kapuba találnom. Nagyot javultunk az emberhátrányos védekezésben, ezúttal a lövéseink is pontosabbak voltak.
A gólgyártás normál ütemben indult, főleg Matajsz Márk volt elemében, aki háromszor is értékesítette a saját maga által kiharcolt előnyt. Fokozatosan elhúztak a hazaiak, 5-1-es vezetésüknél Lehmann a hatodik kihagyott szegedi emberelőnyt követően iratkozott fel a góllövőlistára. A fordulás után is a Domino ellen pénteken 13-8-ra veszítő Brendon uralta a játékot, a küzdelmes, ám sportszerű mérkőzésen rendkívül sok kiállítást ítéltek a bírók. Percekig támadhatott a Beton, de továbbra sem bírt a jól blokkoló egriekkel, ráadásul Jászberényi is remekelt a kapuban. A befejező játékrészben újra megeredtek a gólcsapok, és Seress szép kapáslövése, valamint Decker szerencsés találata fölényessé tette a jól játszó hazaiak sikerét. Bebizonyosodott, hogy a szegediek 24 órán belül kétszer nem tudnak csúcsformába lendülni.

DOMINO-BHSE - UTE-VB LEASING 12-6
(4-1, 3-2, 2-2, 3-1)
Komjádi uszoda, 150 néző. V: Németh A., Székely B.
DOMINO: Kovács Z., - Fodor 2, Biros 2, MOLNÁR T. 3, Paján, Kiss G., BENEDEK 2. Cs: Vári, BÁRÁNY 2, Kovács O., Szívós 1, Tóth M., Hárai. Edző: Kovács István
UTE: Bisztritsányi - Dávid 1, KOVÁCS R. 2, Ferkó 1, Benczur 1, Suti 1, Zoufal. Cs: Áts (kapus), Borsós, Kéri, Vörös, Hangody, Debreczeni, Fábry. Edző: Petrovics Mátyás
Gól - emberelőnyből: 7/4, ill 7/2
Négyméteresből: 1/1, ill. 1/1

Mennyire reális ez a differencia?
Petrovics Mátyás: - Valójában lehetett volna szorosabb is, de rengeteget hibáztunk. A Honvéd jobb csapat, ezért küzdöttünk és hajtottunk, úgy érzem, megtettük a magunkét.
Az első negyedben nem sok sót evett meg az Újpest. Támadásai jobbára sehogy sem végződtek a rossz passzok miatt, ezalatt a Honvéd mindent megtett, hogy már az elején meglegyen a biztonságot nyújtó különbség. Ennek eredményeként Biros, Molnár és Fodor két góljával 4-0-ra elhúzott a Domino, és ha Kovács Róbert az utolsó másodpercben nem bombáz Kovács Zoltán kapujába, gól nélkül ússza meg az első negyedet. A folytatásban Dávid egy emberhátrányban kiblokkolt labdát adott oda Benedeknek, aki köszönte szépen, és berakta azt a kapuba. Aztán Molnár egy az egyben megverte Kérit (6-1), így, aki arra számított, hogy szoros lesz a meccs, ekkor már biztosan letett róla. Kovács István kímélte kulcsjátékosait, és az úgymond kiegészítő embereknek adott több lehetőséget egy kis játékra. A Honvédnak elegendő volt tartania az eredményt, ami könnyedén sikerült is, mivel a lilák nem játszottak pontosan (még kapuscserével is próbáltak változtatni a védelmen), támadásaik meddőnek bizonyultak. A harmadik negyedben Ferkó szemet gyönyörködtető svédcsavarjával még vetett egy pillantást ellenfelére az Újpest, de a meccs további részében már nem tudta gólokkal megzavarni a Honvéd játékát. A végére hat gólra hízott a különbség, amely lehetett volna több is, igaz, kevesebb is.

OSC-BRITISH KNIGHTS - TEVA-VASASPLAKET 5-17
(2-4, 1-4, 2-6, 0-3)
Hajós uszoda, 100 néző. V: Székely Z., Pásztor
OSC: Tory - Békési 1, Barna, Ürögi 1, Ibolya 1, Tiba 1, Alibán. Cs: Gáti (kapus), Povázai, Lutter, Klie 1, Bakó, Gyarmathy, Cserdi. Edző: Fekete Szilveszter
VASAS: Nagy V. - MÁTYÁS 2, VINDISCH 4, Hesz, Varga D. 1, Steinmetz B., Steinmetz Á. 2. Cs: GOMBOS 2, Kállay, Keszthelyi 1, KELEMEN 2, Róth 2, Szőcs 1. Edző: Földi László
Gól - emberelőnyből: 5/0, ill. 5/4
Négyméteresből: 3/2, ill. 1/1
Kiállítva (cserével végleg): Ibolya (8. p.)

Túlságosan nagy falat volt az OSC-nek a Vasas. Különösen úgy, hogy a vendéglátók már a második negyed elején elvesztették centerüket, Ibolya Tamást, aki akadályozta egy büntető végrehajtását. Földi László, a piros-kékek mestere kedvére cserélgethette játékosait, akik a második sorból érkezve hálálták meg gólokkal a bizalmat. Egyre csak nőtt a tempóján nem csökkentő Vasas előnye, majd tíznél is több lett közte - ami híven tükrözi a látottakat.

LEGRAND-SZENTESI VK - NEPTUN VSC 13-7
(3-1, 5-2, 2-2, 3-2)
Szentes, 300 néző. V: Marjay, Molnár P.
SZENTES: Horváth T. - NÉMETH D. 4, Berki 1, Torday 2, Vígh, Juhász Zs. 1, Szebeni 1. Cs: Szabó N. 1, Szénászki 1, Kis I., SZABÓ T. 2, Józsa. Edző: Vidumanszki László
NEPTUN: Jancsecz - Dobricza 1, Max 2, Nagy D., Sármezei, Pszota, LUDÁNYI 4. Cs: Riemer (kapus), Szilágyi, Ábel, Fehérvári, Földesi. Edző: Beszédes Csaba
Gól - emberelőnyből: 6/5, ill. 11/2
Kipontozódott: Földesi (12. p.). Szénászki (22. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Juhász Zs (25. p.)

Magabiztosan kezdett a hazai csapat, a vendégek kettős előnyből érték el első góljukat. Dobricza sérülés miatt átmenetileg kivált a játékból, Némethék pedig megkezdték a gólgyártást. Bár a harmadik negyedben jogosan borzolta a nézők idegeit néhány rossz hazai megoldás, a mérkőzés eldőlni látszott. A hajrára a fiatalok is szerephez jutottak, ezt Szabó Tamás meg is hálálta centerből szerzett két gyönyörű akciógóllal. A mérkőzés utolsó találatát Ludányi Kadosa jegyezte, aki a szentesi védővel a nyakában leheletfinoman ejtette a labdát Horváth felett a kapuba, amire még a hazai nézők is csettintettek.

MAPEI-SZOLNOK - BETONÚT-FTC 3-6
(1-3, 0-1, 1-0, 1-2)
Szolnok, 200 néző. V: Kiszelly, Marnitz
SZOLNOK: SÛRÛ - Bell, Boros Z., Krasznai B., BABAY 2, BALOGH 1, Broome. Cs: Balog, Mráz, Holas, Hangay Z., Hangay R., Tankó-Ádám. Edző: Lukács Dénes
FTC: PELLE - Tóth F. 1, BÁNHIDY 2, KATONÁS, BINDER 2, Létay, Süveges. Cs: Nitsovits 1, Takács A., Papp, Radócz, Szeles. Edző: Bíró Attila
Gól - emberelőnyből: 9/2, ill. 9/4
Kipontozódott: Bell (17. p.), Boros (23. p.)

Szavazás

Férfi pólódöntő: Honvéd-Vasas. Mit vár?

Emberelőnyös helyzetekkel kezdődött a mérkőzés: az első negyedben a vendégek roppant precízen, mind a három fórjukat kihasználták, míg a hazaiak háromból csupán egyet lőttek be. A félidő után a háromgólos hátrányba kerülő Szolnok roppant erőfeszítéseket tett a felzárkózás érdekében, ám a vendégek taktikusan és szervezetten védekeztek, a távoli hazai próbálkozásokat a jó formában lévő Pelle rendre hatástalanította.
A záró negyedben mindent megpróbált a hazai legénység, ám erejéből csupán szépítésre futotta a továbbra is remekül védekező ferencvárosiakkal szemben.

SZIE-YBL KAR - BVSC 7-12
(2-3, 2-2, 2-4, 1-3)
Szőnyi út, 50 néző. V: Juhász, Horváth S.
SZIE: Juhász Z. - Mód, Martinovics 2, Szabó L. 1, Hajós 1, Molnár Á., Kádár 1. Cs: Báthory, Szabó Z., Jókuti, TAPASZTÓ 2, Dálnoki. Játékos-edző: Martinovics György
BVSC: Laboncz - Gulyás, Németh Zs. 1, SZABÓ G. 4, MONOSTORI 2, PERSELY 3, Szűcs. Cs: Ambrus, Varjas 2, Simon, Nagy S., Kaszper, Zsoldos. Edző: Besenyei Attila
Gól - emberelőnyből: 7/3, ill. 6/3

Szabó Gábor két góljával kezdett be a BVSC, ám a második negyed második percére Tapasztó remek egyéni alakításával és Szabó Lajos előnytalálatával 4-3-ra fordított az Ybl, amely továbbra is első bajnoki pontjáért harcol. Németh Zsolt egyenlítése után a mozgékony Persely kért főszerepet, és sorozatban elért három góljával a harmadik negyed elejére megnyugtató különbségre tett szert a Vasút (4-7). Innentől kezdve már nem tudta tartani a lépést a harcos Ybl.