Magyarország–Oroszország 7–5 (2–2, 0–0, 2–1, 3–2)

Nápoly, 250 néző. V: Hernández (kubai), Njegovan (szerb-montenegrói)
MAGYARORSZÁG: NAGY V. – VARGA DÁNIEL 2, Hosnyánszky 1, Szirányi, Gór-Nagy, Süveges 1, LÉTAY 3. Cs: Decker, Balatoni, Czigány, Szabó N., Varga Dénes. Szövetségi kapitány: Godova Gábor
Gól – emberelőnyből: 7/2 ill. 9/2
Négyméteresből: 1/1 ill. –
A 19. helyért: Brazília–Mexikó 14–3. A 17. helyért: Argentína–Egyiptom 7–5. További negyeddöntők: Görögország–Horvátország 7–6, Szerbia-Montenegró–Németország 13–4, Olaszország–Spanyolország 5–4. Az elődöntőben: Görögország–Magyarország, Olaszország–Szerbia-Montenegró

Annak ellenére, hogy egy nemrégiben született megállapodás szerint tétmeccsen nem dirigálhat olyan nemzetiségű bíró, akinek országa még érdekelt az adott körben, az oroszok elleni nyolcaddöntőn szerb-montenegrói sípmester állt a parton, midőn a mieink vízbe szálltak. Godova Gábor csapata nem törődött sem a bíróval, sem a többi külső körülménnyel, és a harcos mérkőzésen bejutott a legjobb négy közé. A nagy csatában két negyeden át nem mutatkozott különbség a csapatok között, azután viszont "helyreállt” a világ rendje. A Nagy Viktor által vezérelt védelem remekül állta a sarat, de szükség is volt erre, mert az oroszok rendszerint többet támadtak emberelőnyben. A hősiesen küzdő magyar csapatból a Létay Krisztián, Varga Dániel páros bizonyult tarthatatlannak, ketten együtt öt gólt szereztek, eldöntve ezzel a sorsdöntő partit. Örömre nincs sok idő, az egyszer már legyőzött görögök lesznek az újabb ellenfelek. Ha csoportmeccsen sikerült őket négy góllal megverni, talán szombaton sem lesz velük probléma.