Magyar csapás Belgrádon is

A. A.A. A.
2003.03.03. 14:11
Egy nappal Zágráb után, Belgrádban is maradandó nyomot hagyott a magyar vízilabdázás, ám most nem egy egész csapat, pusztán egyetlen játékos révén. Szombat délután a Domino-BHSE 11-10-re nyert a horvátok fővárosban, vasárnap este a Pro Recco 12-10-re a szerbekében. Benedek Tibor nélkül azonban eggyel kikapott volna.
A Dominónak is jót tett Benedek hármasa
A Bajnokok Ligája Kék-csoportjában az egypontos Partizan próbálta átmenteni csekélyke továbbjutási esélyeit a következő körre, de a Reccóban ehhez nem akadt partnerre. A második negyed elejéig minimális előnyöket kicsiholt itt-ott magának, ám ennek Benedek egyszer, s mindenkorra véget vetett a 9. percben: 4-3-ról 4-4-re alakította az állást. Legközelebb 5-6-nál köszönt be, s lett 5-7 a harmadik negyed elején, aztán a záró felvonás derekán, először a meccs folyamán háromgólosra duzzasztotta a vendégek előnyét. Azaz minden gólja roppant fontossággal bírt. A 4. kör után így e kvartettet Benedekék vezetik, míg a piros csoportban a Domino látszik befutónak az első helyre. Tehát, ha minden jól megy, elkerülhető, hogy balkezes olimpiai bajnokunknak Molnár Tamásékkal kelljen birkóznia az elődöntőben. Majd inkább a fináléban…

Partizan Beograd-Pro Recco 10-12 (3-3, 2-3, 1-3, 4-3). A Kék-csoport állása: 1. Pro Recco 8 pont, 2. Spandau 4, 3. Barcelona 3, 4. Partizan 1.

A Piros-csoportban: 1. Domino-BHSE 7, 2. Mladost 5, 2. Nice 2, 4. Olympiakosz 2.