Domino-BHSE–Spandau 04 (német) 9–7 (2–3, 1–1, 3–1, 3–2)
Kranj, 200 néző. V: Klopper (holland), Van Hems (francia)
DOMINO: Kovács Z. – Fodor, Kovács O., Vári, MOLNÁR T. 3, BIROS 3, KISS G. 2. Cs: Bereczki, Szívós, Sugár 1, Frikk. Edző: Kovács István
SPANDAU: TSCHIGIR – Schertwitis 1, WEISSINGER 2, MACKEBEN 3, Politze, Savic 1, Ingelath. Cs: Andruskiewicz, Schroeder, Kirsch, Schlotterbeck, Pohlmann. Edző: Peter Röhle
Gól – emberelőnyből: 5/3, ill. 8/5
Négyméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Bereczki (20. p.), Vári (28.)
Két, kissé vérszegény Domino-támadást egy fura jelenség tett ijesztőbbé az elején: három az egyben úsztak meg a berliniek, Mackeben nem is tévesztett. A negyed közepére talált magára a magyar bajnok, Molnár előbb egy mesterien kijátszott fórt húzott be, majd centerből csavart remekül. Más kérdés, hogy az első hátránynál egy blokkon megpattanó labda a tehetetlen Kovács Zoltán fölött a léc alá hullott, majd Mackeben egy másodperccel a duda előtt talált be távolról – visszaidézve a meccsnyitó lidércnyomást (2–3). Két, elsőrangúan kivédekezett hátrány között Sugár ziccerből a lécet találta telibe, aztán Kiss labdáját nyomta kettős előnyben a fára Tschigir – a sok rossznak Biros remek pattintása vetett véget egy kontrát lezárván. Noha szembeötlő volt, hogy a németek támadása tökéletesen esetleges, a Domino nem tudott élni a lehetőségekkel. Ezt a soros jelenetsor is alátámasztotta: Fodor helyzetféleségből lőtt Tschigirbe, a viszszaúszásnál kiküldték, Savic pedig szép kapáslövéssel váltotta gólra az előnyt. Kovács védése kellett, mint egy falat kenyér, ezzel azonban nem voltunk beljebb: elöl elég statikusnak tűnt a Domino. Daráltak Szívósék, ahogy a csövön kifért, ám az látszott, az orosz veterán mögé csak pontos lövésekkel lehet eljuttatni a labdát. Vagy ha jól megmozgatják a harmincon bőven túl járó harcost. Mint például Biros átlövésénél: arra már nem tudott átérni Tschigir. Molnár elmozdulást követő centerezését viszont jól érezte, így a következő fórra maradt a vezetés megszerzése: az időkérést követően "passzra pontosan” úgy játszották meg az előnyt, ahogy megbeszélték (a végén Sugár húzta be). A nagy brusztban azonban a Spandau is összegereblyézett egy fórt, ami nemsokára kettőssé változott, Schertwitis lövése Kovács kezéről a lécre, onnan meg a vonal mögé pattant. Fél perccel a duda előtt viszont Biros egy labdaszerzést követően végigzúgott a pályán, a három lóba pedig elég volt Tschigir elsüllyesztéséhez (6–5).
Tanítanivaló volt az a támadás is, amellyel a záró rész elején növelte a különbséget a Domino: Vári húzta meg a szélen, nem vitte el a lendület, nem lőtte el a labdát rossz helyről, visszajátszotta Molnárnak, ő Kiss kezére rakta, a balkezes pedig kapásból beverte – avagy a sydneyiek így érzik egymást… Molnár bevarázsolta a felsőbe a labdát centerből, majd egy fór tehetett volna pontot a parti végére, Kovács Olivér azonban a kapusba húzta a labdát, Weissinger bezzeg eltalálta a felső sarkot, egy elmulatott akciózgatásnak pedig az lett a vége, hogy 58 másodperccel a duda előtt egy újabb előnyt (hm…) Mackeben besegített közelről, Kovács védését követően. A másik Kovács szánta el magát a sokat jelentő lövésre, Tschigir a vízre ütötte labdát, kissé hosszan: Molnár utánavetette magát, a kapus átgázolt rajta, ami a vegytiszta négyméteres kategóriája. Kiss nem tévesztett, utat engedve a mélyről feltörő sóhajoknak: ama bizonyos darálás végül csak meghozta a győzelmet. Ugyanakkor tény, némi kenőolaj azért elkelne a daráló motorjába.
Mestermérleg
Kovács István: – Keményen harcolt az ellenfél, mi pedig néhány buta hibát elkövetve még inkább megnehezítettük a saját dolgunkat..
Peter Röhle: – A magyarok enynyivel jobbak voltak.
Triglav (szlovén)–Sliema (máltai) 20–2