Atlétika: Szabados Ármin hatalmas U20-as csúcsot dobott kalapáccsal

B. Z. utanpotlassport.huB. Z. utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2025.05.24. 20:45
null
Szabadás Ármin kalapácsvetésben minden idők harmadik legjobb U20-as dobását mutatta be a felnőttszerrel.

A fővárosi Lantos Mihály Sportközpontban zajló atlétikai csapatbajnokságon nem akármilyen teljesítménnyel rukkolt ki a Haladás VSE kalapácsvetője, Szabados Ármin.

A Lezsák Balázs által edzett 19 éves kiválóság a felnőttszert

78,06 méterre jutatta el,

ezzel a saját, április végén felállított 75,14 méteres U20-as országos csúcsát javította meg látványosan. Szabados eredménye olyannyira kiemelkedő, hogy a nemzetközi szövetség adatbázisa szerint ez a világ valaha volt harmadik legnagyobb U20-as dobása a 7,26 kilogrammos kalapáccsal. Nem mellesleg a szombati állás szerint ez a teljesítmény a felnőttek között is befér az idei top 10-be.

Szabados egyébként áprilisban a korosztályának megfelelő 6 kilós kalapáccsal 82,93, a felnőttszerrel pedig 75,14 métert elérve lett U20-as hazai rekorder. Mindkét korábbi rekordot az olimpiai ezüstérmes Halász Bence tartotta 2016 óta, előbbit 73,97, utóbbit 82,64 méterrel. Halász kilenc éven át őrzött „felnőttszeres” csúcsát tehát egy hónapon belül több mint 4 méterrel szárnyalta túl Szabados, aki korábban kétszer nyert EYOF-ot (Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál), tavaly pedig bronzérmes lett az U20-as világbajnokságon.

Szabados Ármin egyre kiválóbb eredményeket ér el Fotó: Szalmás Péter/MOBMédia)

Az U20-asoknak Európa-bajnokság lesz ebben az évben. Azt szeretném megnyerni, de a hat kilós kalapáccsal kevesebbet dobok, inkább a felnőttszerrel gyakorolok. Elvégre, ha azzal jól megy, akkor a könnyebbel is jól fog” – mondta az előző rekordjai után honlapunknak a sokra hivatott dobóatléta.

(Kiemelt képünkön: Szabados Ármin Forrás: MATSZ)

Legfrissebb hírek

Jégkorong: jó helyzetben a DVTK az U18-as osztrák bajnokságban

Utánpótlássport
23 órája

Labdarúgás: az Eb-selejtezőben a csoportelsőség az U19-es lányok célja

Utánpótlássport
Tegnap, 16:38

Triatlon: hatodik lett a mix-váltó az U23-as világbajnokságon

Utánpótlássport
Tegnap, 10:58

Úszás: a GYÚSE az utánpótlás egyik legeredményesebbje

Utánpótlássport
Tegnap, 9:02

Orendi Mihály: A rendszertelenségből próbáltam rendszert csinálni

Utánpótlássport
2025.10.17. 16:48

Ökölvívás: húsz magyarral szombaton kezdődik a budvai U15-ös Eb

Utánpótlássport
2025.10.17. 14:43

Strandröplabda: jól kezdtek a lányok a főtáblán az U21-es vb-n

Utánpótlássport
2025.10.17. 11:15

Kosárlabda: Josepovits Kinga megérett a nagyobb szerepre az NB I-ben

Utánpótlássport
2025.10.16. 20:59
Ezek is érdekelhetik