A koreai eredetű olimpiai sportág honi szövetségének főtitkára, Kiss Roland minden idők legnépesebb hazai rendezésű ORV-jeként üdvözölhette Békés vármegye székhelyén
a cseh, a lengyel, a szlovák és a magyar tekvondósport tinédzserkorú képviselőinek összejövetelét, amely a létszámot illetően új csúccsal szolgált.
Ehhez az is kellett, hogy a V4-eken kívül más országok is éltek a lehetőséggel, hogy nyílt versenyként hirdették meg a szervezők az erőpróbát.
A Városi Sportcsarnokban felsorakozott, hat és tizenhét év közötti fiatalokat persze kevésbé a mennyiségi rekord, mint inkább saját szereplésük érdekelte, s külön hajtóerőként szolgált, hogy felkészültségüket nemzetközi társaságban mutathatták meg nemcsak küzdelemben és formagyakorlatban, hanem gyorsrúgásban is. E műfajok együtt adják ki a tekvondó lényegét, azt, hogy milyen is a lábbal és kézzel küzdés művészete. (A koreaiból átírt, három szókép alkotta kifejezés jelentése: te=rúgás, kvon=ütés, dó=út, művészet)
A jövő reménybeli bajnokai, ha máshol nem is, de a szombati viadalon megtudhatták, hogy a sportág első országos bajnokságát 1990-ben éppen Békéscsabán rendezték, míg az Olimpiai Reménységek Versenyét két éve – Magyarországon először – Nagykátán bonyolították le, akkor mintegy 250 fiatalt neveztek az eseményre.
A magyar szövetség által – a Honvédelmi Minisztérium sportért felelős államtitkárságának és a Nemzeti Sportfejlesztési és Módszertani Intézet támogatásával, a Békéscsabai József Attila Tömegsport Egyesület segítségével – rendezett
idei ORV átütő hazai sikerekkel zárult.
Küzdelemben az összesített csapatversenyt a Halker-KiralyTeam nyerte Románia válogatottja és a kolozsvári C. S. Kwan együttese előtt. A formagyakorlat összesített csapatversenyében pedig a Máté Taekwondo diadalmaskodott a Vasas SC és a szlovákiai Nyustya előtt.
(Kiemelt kép forrása: wtftaekwondo.hu)